Najwyższa wieża na świecie – Tokyo Sky Tree 東京スカイツリー

Wycieczkę po Tokio najlepiej jest rozpocząć z samego rana wizytą w wyjątkowym punkcie widokowym, z którego będziemy mogli obejrzeć stolicę Japonii z wyjątkowej perspektywy – 450 metrów nad ziemią!

Tokyo Sky Tree (jap. Tōkyō Sukai Tsurii 東京スカイツリー) to najwyższa wolnostojąca wieża na świecie o wysokości 634 m., pełniąca funkcję punktu widokowego, restauracji oraz wieży telewizyjnej, nadającej sygnał dziewięciu różnych stacji telewizyjnych i pięciu radiowych. Została oddana do użytku 22 maja 2012 roku, a jej budowa trwała cztery lata.

Nie jest to jednak zwyczajny wysoki budynek – został on zaprojektowany z naciskiem na japońską estetykę, a kolor, na jaki jest pomalowany, zwany “Sky Tree White”, również nawiązuje do tradycyjnego, biało-niebieskiego japońskiego koloru zwanego aoijiro 青白.

Po zakupieniu biletów wstępu (cena dla dorosłego: 2,060 jenów = 73zł) udajemy się do specjalnej windy, która z prędkością 600m/min zawiezie nas na pierwszy taras widokowy (350m) – zajmuje to jedynie 50 sekund!

Po wyjściu z windy czeka nas niesamowity widok – Tokio rozpościerające się aż po horyzont. Taras widokowy jest skonstruowany tak, aby można było podziwiać panoramę Tokio z każdej strony, z 360 stopni. Zdjęcia nie są w stanie oddać tego widoku.

Jeśli nie mamy dość wrażeń, za połowę ceny biletu wstępu na pierwszy taras możemy dokupić wstęp na ostatni, najwyższy punkt widokowy (450m). Tam najpopularniejszą atrakcją jest szklany fragment podłogi, przez który możemy zobaczyć ulicę pod naszymi stopami.

 

Pozostaje jeszcze tylko trudny wybór, czy lepiej jest wjechać na wieżę w dzień, czy po zmroku…

 

źródła zdjęć: zbiory własne, kkview.com, lineq.jp, 4travel.jp, tokyo23.asia