Najpopularniejsze japońskie seriale 2013

 

Ostatni ranking oglądalności odcinków japońskich seriali zdecydowanie wskazuje, iż można wyróżnić 5 seriali, które cieszą się w Japonii niezwykłą popularnością. Pierwsze miejsce niepodzielnie należy do serialu emitowanego przez stację TBS- Hanzawa Naoki (28,74% oglądalności wśród widzów seriali), drugie miejsce przypada serialowi emitowanemu przez stację Fuji- Galileo (19, 92% oglądalności), na trzecim miejscu ulokował się serial stacji Asahi- Doctor2 (18,32%), czwartą pozycję zajmuje kolejny serial stacji TBS- Tom Bi (15, 48%), a na ostatniej, piątej pozycji znajduje się inny serial stacji Fuji- Last Cinderella (15,17%).

 

Hanzawa NaokiHanzawa Naoki (半沢直樹)– serial opowiada historię Hanzawa Naoki, bankiera pracującego dla największego banku w Japonii- Tokio Chuo Bank. Bohater musi się  zmierzyć z szeregiem podstępów i oszustw, w które zostaje bezwiednie wplątany. Serial zaczyna się od tego, że Hanzawa zostaje kierownikiem działu kredytów w oddziale Nishi Osaka i zostaje zmuszony przez kierownika oddziału do udzielenia niebezpiecznej pożyczki w wysokości 500 mln jenów dla firmy Nishi Osaka Steel. Firma wkrótce bankrutuje, a prezes firmy znika z pieniędzmi. Oczywiście wina spada na Hanazawę… (http://www.tbs.co.jp/hanzawa_naoki/)

 

Galileo

Galileo (ガリレオ)– serial nakręcony na podstawie książki Detektyw Galileo, tajemniczego pisarza Keigo Higashino. Fabuła serialu skupia się na młodej i niedoświadczonej pani detektyw- Kaoru Utsumi, która dopiero co dostała awans do Wydziału Kryminalnego oraz młodym profesorze uniwersyteckim,  ekscentrycznym geniuszu- Manabu Yukawa. Wspólnie rozwiązują szereg zagadkowych i tajemniczych spraw. (http://www.fujitv.co.jp/galileo/index.html)

 

 

 

Doctors2Doctor2– serial ukazuje losy chirurga- Kosuke Sagara, który rozpoczyna pracę w skorumpowanym szpitalu, Donoue General Hospital.  Szpital pogrążony jest w długach, podczas gdy lekarze  jeżdżą bardzo drogimi samochodami i żyją zdecydowanie ponad standard. Doktor Sagara- profesjonalista, doskonały chirurg, który nadal ma w sobie mnóstwo empatii dla pacjentów postanawia przypomnieć swoim kolegom z pracy co to jest powołanie, które schowali pod przykrywką chciwości. Nieraz są to dosyć dyskusyjne sposoby… (http://www.tv-asahi.co.jp/doctors/)

 

 

tonbiTonbi (とんび)– serial nakręcony na podstawie bestsellerowej książki o tym samym tytule, autorstwa Shigematsu Kiyoshi. Jest to opowieść o wdowcu, który po śmierci swojej ukochanej żony, musi się zmierzyć z wychowaniem syna. Ichikawa Yasuo (Yasu), który wychowywał sie w domu dziecka, poznał piękną Misako i razem stworzyli rodzinę, urodził im się syn Akira. Niestety, gdy Akira miał 3 latka Misako zginęła w wypadku. Ze złamanym i wypełnionym żalem sercem Yasu uczy się być rodzicem i wychowuje najlepiej jak potrafi swojego syna. Akira wyrasta na bystrego i odnoszącego sukcesy młodego człowieka (http://www.tbs.co.jp/TONBI/)

 

Last CinderellaLast Cinderella (ラスト・シンデレラ)– serial opisuje losy Toyama Sakury, która ma 39 lat i jest stylistką w salonie fryzur. Na jednym z przyjęć poznaje Saeki Hiroto, przystojnego 20-latka, który zajmuje się jazdą na BMX. Od razu zaczyna coś między nimi iskrzyć. Losy bohaterki przeplatane są losami jej przyjaciół: Tachibana Rintaro- szefa i przyjaciela Sakury, Takenouchi Miki- najlepszej przyjaciółki, która cierpi na brak seksu w małżeństwie, Hasegawa Shima- drugiej przyjaciółki uzależnionej od seksu. Ważną postacią jest również klientka salonu, Ooami Chiyoko, która jest zakochana w Rintaro. ( http://www.fujitv.co.jp/Last_Cinderella/index.html )