W latach 50. w Japonii powstał gang. Gangów jest wiele, mają różne nazwy i cechy charakterystyczne, jedne są mniej znane, inne bardziej. Tym, co wyróżnia gang, o którym dziś chcę napisać jest historia jego członków. 雷族 (Kaminari zoku, grupa grzmotu) służyli na wojnie i byli ocalałymi żołnierzami kamikaze. Po powrocie do kraju nie umieli odnaleźć się w codziennej rzeczywistości. Stworzyli ten gang w poszukiwaniu przynależności do większej grupy, emocji, ryzyka oraz aby pokazać swój bunt wobec społeczeństwa, które ich zawiodło. Nazwa grupy pochodzi od dźwięku ich motocykli, którymi jeździli w nocy. Gdy przejeżdżali przez miejscowości, dźwięk jaki wydawały ich maszyny był ogłuszający. Kaminari zoku znane było dodatkowo z ulepszeń, jakich dokonywali na motocyklach.
Oryginalny gang z czasem zaniknął, na jego miejsce powstała inna grupa rebelianckiej młodzieży. Nazywani 暴走族 (Bōsōzoku) byli „potomkami” byłych żołnierzy. Słowo bōsōzoku oznacza „wymykający się spod kontroli”. Znani byli ze swojego „uniformu”, który składał się z kombinezonu przypominającego żołnierski mundur ze skóry, luźnych spodni i wysokich butów. Ich strój miał nazwę 特攻服 (tokkō-fuku, ubiór specjalnego ataku). Nazwa i wygląd ubioru pochodzi od stroju żołnierzy kamikaze 特攻隊 (Tokkō-tai, batalion specjalnego ataku – nazwa oficjalna batalionu kamikaze).
Ulepszenia motocykli obu grup składały się z krzykliwego malowania, wymienianie tłumika na głośniejszy oraz powiększania owiewki. Modyfikacje po Japońsku mają nazwę 改造車 (Kaizōsha, zmodyfikowany pojazd).
zdj. ze strony: gaijinrider.altervista.org, www.hotcars.com