CupNoodles Museum

To interaktywne muzeum mieści się w Yokohamie. Jest drugim po Momofuku Ando Instant Ramen Museum, poświęconym rewolucyjnemu wynalazkowi, jakim jest zupka instant. Fundator muzeum Momofuku Ando dzięki swojej ciężkiej pracy zrewolucjonizował rynek spożywczy, wprowadzając na szeroką skalę zupki instant, których przygotowanie zajmuje mniej niż 5 minut.

W CupNoodles Museum znajdziemy szereg wystaw, stworzonych w bardzo innowacyjny i nowoczesny sposób, tak aby odwiedzający muzeum zapamiętali wycieczkę jak najlepiej i „głodni” nowych wrażeń wrócili jak najszybciej. Oprócz wystaw dotyczących historii powstania zupki instant oraz historii samego Momofuku Ando, możemy uczestniczyć w ciekawych projekcjach filmowych, a także wejść do pierwszego budynku, małej, drewnianej szopy, w której Ando wynalazł pierwszy instant ramen. Miejsce, wyposażone jedynie w podstawowe narzędzia pokazuje, że pomysły, idee, a także upór w dążeniu do celu mogą zrewolucjonizować świat i podbić rynek!

Kiedy zgłodniejemy możemy wybrać się do fabryki ramen, zlokalizowanej w muzeum i stworzyć własną zupkę instant oraz zaprojektować dla niej opakowanie. Wybór i selekcja smaków może być nieprawdopodobnie różna i dla niezdecydowanych smakoszy bardzo ciężka, bowiem możemy wybierać spośród ponad 5 tys. kombinacji! Uczestnictwo w procesie produkcji własnej zupki instant od przygotowania makaronu, doboru smaków, aż do zapakowania we własne pudełko to zabawa dla całej rodziny, zwłaszcza dla najmłodszych.

Źródło zdjęć: www.cupnoodles-museum.jp