Echigo-Tsumari Art Triennale – artystyczne wołanie o pomoc

Echigo-Tsumari Art Triennale jest jednym z największych festiwali sztuki na świecie, odbywa się raz na trzy lata w regionie Echigo-Tsumari, prefekturze Niigata począwszy od 2000 roku. Triennale jest okazją do zaprezentowania projektów i inicjatyw opracowanych w Echigo-Tsumari Art Field. Projekty te mają na celu ujawnienie istniejących aktywów regionu za pomocą sztuki aby na nowo odkryć swoje wartości, przekazać je światu i znaleźć sposób na ożywienie regionu. W tym roku odbywał się piąty Triennale.

Krajobraz prefektury Niiagata został domem dla ponad stu niezwykłych i fascynujących instalacji nie tylko spod ręki Japońskich artystów ale również mistrzów z reszty części świata. Wszystkie prace mają na celu włączenie do codziennego życia nieco kultury, sztuki a także abyśmy na kilka minut zastanowili się nad własnym życiem podziwiając wybrane instalacje.

Region ten boryka się nie tylko z klęskami żywiołowymi, które nie przynoszą mu zbyt wielu turystów ale również z problemem starzejącego się społeczeństwa. Na szczęście skutecznie udało się działać na rzecz turystyki poprzez wiele atrakcji w postaci chociażby atrakcyjnych krajobrazów. Jednym z celów festiwalu sztuki jest sprowadzenie większej liczby mieszkańców i zaprezentowanie im regionu z jak najlepszej strony.

jap art

 

źródło: echigo-tsumari.jp