Seriale do obejrzenia na rok 2020.

Japońskie seriale obok tych Koreańskich i Chińskich z każdym rokiem cieszą się coraz większą światową popularnością. Jeśli masz ochotę obejrzeć jakiś gatunek, rodzaj fabuły jest duże prawdopodobieństwo, że coś się znajdzie. Kobieta cofa się w czasie i zaczyna żyć w ciele dziewczyny sprzed 1000 lat – jest, kobieta widzi w swoich snach przyszłość i pewnego dnia w jednym ze swoich snów widzi swoją śmierć – jest, słodki romans licealny, który ciągnie się latami a para schodzi się i rozstaje łącznie przez 10 lat – także jest. W roku 2020 mamy duże zapotrzebowanie na nowe seriale. Zapewne po takim czasie wszystkie „obejrzę później” już zostały obejrzane, a jeśli nie to chyba już nigdy nie będą ;). Dlatego dziś spisałam listę ciekawych seriali Japońskich, które mają wyjść w roku 2020.

太陽の子 hashtag on Twitter

Taiyou no Ko (太陽の子) – Pod koniec drugiej wojny światowej, laboratorium Uniwersytetu w Kioto testuje stworzenie bomby używającej energii rozszczepienia jądrowego. Robiąc badania naukowe nad formułą główny bohater zastanawia się czy powinien rozprzestrzenić wiedzę o broni jako naukowiec. Będąc na łasce wojny i czasów w których żyje próbuje odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości. Historia oparta jest na prawdziwej tragedii z jaką młodzi ludzie musieli się zmierzyć podczas wojny i jest wydana na 75 rocznicę D.W.Ś.

Itoshi no Nina (2020) poster

Itoshi no Nina (いとしのニーナ) – Serial opowiada historię licealisty, który zakochuje się od pierwszego wejrzenia w dziewczynie z innej szkoły Shinodzie Aotcie nazywanej Niną. Obiekt miłości Atsushiego Toyamy zostaje porwany przez przyjaciela Atsushiego. Główny bohater wyrusza na ratunek Niny.

Tokyo Love Story (東京ラブストーリー) – Nagao Kanji pracuje dla agencji reklamowej w swoim rodzinnym mieście w Prefekturze Ehime. Zostaje przydzielony do działu sprzedaży w Tokio, gdzie jego koleżanka Akana Rika zajmuje się jego pracą. Pewnego dnia Kanji zostaje zaproszony na drinka przez Mikamiego Kenichiego, byłego kolegę z klasy z jego rodzinnego miasta, który jest teraz w Tokio, i ponownie spotyka się z Sekiguchi Satomi, która ma do niego uczucia. Jednak Rika dołącza do nich, gdy dostarcza portfel Kanji-ego, który zostawił w biurze. W drodze powrotnej Rika mówi mu: „Kanchi, powinniśmy się pocałować?” to wprawia głównego bohatera w zakłopotanie. W biurze krążyły plotki, że Rika jest w związku z ich szefem, Wagą Natsukim.

Oedo Great Journey (大江戸グレートジャーニー ~ザ・お伊勢参り~) – W roku 1830, Tatsugoro był znany jako legendarny hazardzista, z czasem jednak duże straty w grach hazardowych powodują, że popada on głęboko w długi. Jako dziecko Tatsugoro dorastał jako sierota, niestety nawet w dorosłym życiu główny bohater jest samotny. Pewnego dnia Tatsugoro zostaje wybrany jako przedstawiciel „nagaya”(tradycyjnego domu szeregowego w Japonii). On i inni wybrani udają się do Ise Grand Shrine, aby się tam modlić. Podczas podróży Tatsugoro poznaje psa Okinamaruo, chłopca Miyoshi i piękną kobietę o imieniu Saya. Poprzez zbieg wydarzeń protagonista zaczyna udawać, że jego członkowie podróży są jego rodziną.

Life Senjou No Bokura (Life 線上の僕ら) Historia miłości poważnego i opanowanego Ito oraz dziecinnego Nishi. Dwójka bohaterów poznaje się w młodym wieku, przypadkiem podczas powrotu do domu ze szkoły. Oboje chłopców gra w grę „白線ゲーム” (*gra w białą linię). Podczas ich spotkania dwójka wymienia niespodziewanego buziaka. W dalszych latach swojego życia, zdezorientowani miłością do siebie próbują odnaleźć swoją drogę życia.

* W grze w białą linię chodzi o to aby przejść jak największą drogę nie schodząc z malowanych na drogach białych linii.