Pierwszy bezpośredni lot z Warszawy do Tokio!

Pierwszy rejsowy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował o 1 w nocy czasu polskiego w Tokio czyli o 9:20 dnia 14 stycznia 2016 roku czasu Japońskiego. To pierwsze od ponad dwóch lat nowe, długodystansowe połączenie naszego przewoźnika. Loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu.

Samolot wylądował na lotnisku Narita. Jest to jeden z najbardziej zatłoczonych portów lotniczych na świecie. Ma dwa pasy startowe, z czego jeden ma ponad cztery kilometry. Lotnisko obsługuje największe samoloty pasażerskie na świecie.

Z nowej możliwości skorzystają przede wszystkim turyści japońscy. Jego zdaniem są oni przyzwyczajeni do wygodnych, szybkich i bezpośrednich połączeń, dlatego z pewnością skorzystają z nowej oferty LOT. Z roku na rok do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej japońskich turystów. Nowe połączenie może przyspieszyć wzrost. A czy Polacy będą równie chętnie odwiedzać Kraj Kwitnącej Wiśni? Mamy nadzieję, że tak i wraz z powrotem przywiozą wiele pięknych wspomnień!

Jak zapowiedział sam kapitan wczorajszego lotu – Za kilka miesięcy lądowanie w Tokio może być dosyć trudne. W lecie Japonię nawiedzają tajfuny, które utrudniają starty i lądowania.

10639625

12572973_10

 

 

źródło: facebook-LOT polish Airlines