Rakuten Global Market – japońskie Allegro!

Rakuten jest największym internetowym centrum sprzedaży w Japonii. Korzysta z niego ok. 80 mln klientów, za jego pomocą sprzedano już ponad 100 mln przedmiotów. W jego ofercie znajdują się również: oferty biur podróży, ubezpieczenia, a nawet karty kredytowe.

Rakuten, który zaczął swoją działalność w 1997 roku, w 2011 roku miał już transakcji zrealizowanych za jego pośrednictwem na kwotę ponad 1 trylion jenów brutto oraz ponad 38 tys. zarejestrowanych użytkowników serwisu- sklepów. W 2004 roku Rakuten stał się oficjalnym sponsorem drużyny baseballowej – Tohoku Rakuten Golden Eagles. W 2012 roku Rakuten rozpoczął podbój rynku globalnego i obecnie sieć rozwija się na całym świecie.

Rozwój sieci daje nam możliwość zakupu produktów wprost od japońskiego producenta w dużo lepszej cenie. Zakupów możemy dokonywać na stronie Rakuten Global Market (towar bezpośrednio z Japonii). Podobnie jak na polskich stronach, wybieramy produkt, zaznaczamy pola wyboru i dokonujemy transakcji. Większość z użytkowników- sklepów sprzedających swój towar na Rakuten akceptuje karty kredytowe lub inne formy płatności jak PayPal, czy przelew internetowy. Najlepiej wcześniej skontaktować się z sprzedającym. Cena produktu podawana jest w jenach lub USD, a więc lepiej sprawdzić wcześniej również kurs wymiany walut. Większość sprzedawców korzysta z usług EMS w zakresie wysyłki. Z kosztami wysyłki, akcjami promocyjnymi i programem lojalnościowym można się zapoznać na stronie Rakuten Global Market.

Rakuten Market