Rusza program „Zwiedzaj i Pracuj” !

O programie „Zwiedzaj i Pracuj” pisaliśmy już gdy tylko pojawił się taki projekt. Jak czytamy w informatorze dotyczącym tego programu – „Ambasada Japonii rozpocznie przyjmowanie wniosków wizowych w ramach programu „Zwiedzaj i Pracuj” od 13 lipca 2015 r.”

Przypomnijmy : wiza umożliwia wyjazd do Japonii/Polski na okres do jednego roku w celu promowania wzajemnego zrozumienia oraz umacniania przyjaznych stosunków pomiędzy krajami. Cechą szczególną programu jest możliwość podjęcia pracy zarobkowej, która pozwoli na pokrycie wydatków związanych z podróżami oraz pobytem w Japonii.

Wnioski wizowe będą przyjmowane na podstawie wcześniejszego zgłoszenia. Wystarczy najpierw zarezerwować termin drogą mailową, przesyłając zgłoszenie na adres Konsulatu Ambasady Japonii. W tytule należy wpisać „Aplikacja o wizę Zwiedzaj i Pracuj”, natomiast w treści wiadomości obowiązkowo imię, nazwisko oraz swoją datę urodzenia. W przypadku niemożliwości dokonania zgłoszenia drogą elektroniczną możliwa jest również rezerwacja telefoniczna.