JAPOLAND(ヤッポランド)はポーランドの最新ニュースや生活情報を現地からお届けするサイトです。1990年代から続いている当サイトは、ボランティアのライター陣のご協力を得てほぼ毎日の更新に努めています。

JAPOLAND jest stroną przeznaczoną dla Japończyków, którzy chcą zamieszkać lub już mieszkają w Polsce, a także dla Polaków, którzy chcą poznać ciekawe informacje na temat Japonii, w przyszłości ją zwiedzić lub po prostu chcą poczytać o Polsce ukazanej z punktu widzenia Japończyków.

在ポーランド日本人の方、またポーランドを旅行される方に役立つ生活情報や観光情報、また住んでいても意外に知らないポーランドの法律や制度に関する情報など多岐にわたる内容でお届けしています。ポーランド在住の日本人ライター陣による生の現地リポートも充実しているので、ガイドブックには書かれていない、新しいポーランドの側面を発見してもらうことが出来るでしょう!

Japoland dostarcza najnowszych informacji z Polski i Japonii. Informacji, które dotyczą podstawowych spraw cudzoziemca, tj. prawo pobytowe, prawo karne, historia, kultura i sztuka, turystyka, obyczaje.Będziemy podpowiadać, co warto zobaczyć w Polsce i Japonii, będziemy odkrywać nowe miejsca, polecać dobre restauracje, podpowiadać jak należy się zachować w wybranej sytuacji.Będziemy podpowiadać, co warto zobaczyć w Polsce i Japonii, będziemy odkrywać nowe miejsca, podpowiadać jak należy się zachować w wybranej sytuacji.
Poznajcie Polskę i Japonię z zupełnie innej perspektywy!

編集部では常に新しい情報の掲載を心がけていますが、もし記事内で誤りや古い情報、リンク切れなどを見つけた際には編集部までお知らせ頂けると幸いです。

Jeżeli w którymkolwiek artykule znajdziesz błąd lub nieaktualne informacje, będziemy wdzięczni jeżeli napiszesz do nas abyśmy mogli stale ulepszać naszą stronę.

当サイト内の記事は原則として編集部及びライター陣が執筆したものです。また、掲載されている写真は、編集部、ライター陣に帰属するものか、フリー素材、そうでない場合は出典先を掲載しています。ヤッポランドへのリンクはフリーですが、記事、写真の無断転載はご遠慮下さい。JAPOLAND内の記事の利用についてを含め、編集部には様々なご質問を頂きます。よくある質問についてはQ&Aページをご参照ください。

Jeżeli chcesz skorzystać ze zdjęcia umieszczonego na naszej stronie, skontaktuj się z nami. Kopiowanie zdjęć lub artykułów bez upoważnienia jest zabronione. Jeżeli masz jakieś pytania do redakcji poszukaj odpowiedzi w 'Q&A’ a jeżeli nie znajdziesz jej tam, napisz do nas.