Trzy słynne wodospady Japonii

Kraj Kwitnącej Wiśni słynie z pięknej i unikalnej przyrody. Japończycy uczą się do niej szacunku od najmłodszych lat  i traktują ją jako dobro narodowe. Niekiedy aby podkreślić piękno przyrody wchodzą z nią w nieszkodliwą korelację. Przykładem takiego działania jest wodospad Fukuroda (袋田の滝 ) znajdujący się w mieście Daigo, w prefekturze Ibaraki. Na wpół zamrożony wodospad został oświetlony na kolorowo, przez co widzowie mogą oglądać niezwykły spektakl barw (od zachodu słońca do godz. 20.oo w piątki, soboty, niedziele i święta).

Podświetlony wieczorem wodospad Fukuroda

Fukuroda ma wysokość 120 m oraz szerokość 73 m. Tuż nad wodospadem swoje źródło ma rzeka Taki, która przepływa przez wodospad i ostatecznie łączy się z rzeką Kuji. Jest uznawany za trzeci najpiękniejszy wodospad w Japonii, tuż po wodospadzie Kegon (华厳滝) oraz wodospadzie Nachi (那智滝).

kegon Nachi

Kegon jest wodospadem na rzece Daiya w Parku Narodowym Nikko. Rzeka ta została przegrodzona lawą i powstało jezioro Chuzenji. Kegon ma wysokość 96 m.

Nachi jest wodospadem w prefekturze Wakayama. Jego wysokość wynosi 133 m! Określany jest jako ”Pierwszy Wodospad”, gdyż jest pierwszym i najwyższym wodospadem na rzece Nachi. W polizu wodospadu znajduje się światynia Kumano Nachi Taisha.

Widok na wodospad Nachi z bliska

Źródła zdjęć: travel.co.jp, jalan.net, welcome-kanto.net