Czekolada Wedel po Japońsku

Być może niewielu z was wie ale japońska grupa Lotte wykupiła Wedla już w 2010 roku. Za to każdy miłośnik Japonii wie, że ten kraj słynie z niesamowitych a jednocześnie oryginalnych pomysłów na czekoladowe słodkości. Jedni uważają, że to dobrze, inni że nie najlepiej ale prawdopodobnie coraz częściej będziemy natrafiać na produkty przypominające te pochodzące z Japonii jednak pod marką Wedla.

I tak w ostatnich miesiącach na sklepowych półkach możemy zauważyć produkt o nazwie Koala Land. Koala Land to jeden z kluczowych produktów Lotte na świecie, sprzedawany z sukcesem w wielu krajach. Ciasteczka są sprzedawane w dwóch wariantach: z nadzieniem truskawkowym i z wedlowskiej czekolady. Na razie azjatyckich słodkości nie można znaleźć wszystkich sklepach. Dystrybucja produktu jest dopiero budowana. Ale już niedługo produkt będzie dostępny w całej Polsce.

Miałam okazję spróbować ciasteczek koala prosto z Japonii i tych które pojawiły się w Polsce. Przyznam, że ciężko jest dopatrzeć się jakichkolwiek różnic w smaku więc liczymy na kolejne słodkości 🙂

12421361_1689810664596133_1674654685_n