Filmy promocyjne zachodnich prefektur

Tak jak Polska posiada województwa wyróżniające się jedzeniem i kulturą między sobą tak Japonia posiada wyjątkowe prefektury. Każda z nich jest warta zobaczenia i poznania. Prefektury reklamują się uroczymi maskotkami yuru kyara co możemy zobaczyć w kilku filmikach ale też naturą i zabytkami. Pierwsze pięć filmików to ranking najciekawszych filmów promocyjnych prefektur na zachodzie. Reszta jest listą wartą do zobaczenia przed podróżą aby łatwiej nam było zdecydować co chcemy zobaczyć.

1.Kyoto – pierwszy w rankingu filmów promujących prefekturę jest ten z Kyoto.  Prefektura znajduje się na wyspie Honsiu. Przez większy czas swojej historii Kioto było imperialną stolicą Japonii. Ważnym aspektem prefektury jest turystyka. Nie dziwne więc, że promocja prefektury zajęła pierwsze miejsce.

https://youtu.be/14e7x0hcQqg

2. Okinawa – japońska prefektura usytuowana w południowej części wysp Riukiu. Okinawa jest najmłodszym terytorium państwa japońskiego. Do 1879 roku istniało tam niepodległe królestwo Riukiu. Kultura wysp Riukiu wyrosła na styku kultur Japonii, Chin i południowo-wschodniej Azji. Pod względem etnicznym, kulturowym i językowym mieszkańcy Riukiu są blisko spokrewnieni z Japończykami, niemniej już od wczesnych wieków podążali odrębną drogą rozwoju. W filmie promocyjnym przedstawione jest wyjątkowe piękno prefektury.

https://youtu.be/15hlbvn-Fyg

3. Osaka –  prefektura znajdująca się w regionie Kinki. W filmie promocyjnym pokazana jest aglomeracyjne piękno prefektury jak i to naturalne. W filmie głównie możemy zobaczyć żywy i niesamowity festiwal kulturowy Osaki.

4. Hiroshima – teren prefektury jest bardzo różnorodny począwszy od górzystych terenów na północy prefektury i opadającymi ku południu dolinami, przechodzącymi w równiny, a skończywszy na malowniczym wybrzeżu Japońskiego Morza Wewnętrznego z licznymi wysepkami. W filmiku zaprezentowane są najbardziej popularne miejsca wycieczek, które warto choć raz zobaczyć na własne oczy.

Kumamoto prefektura znajdująca się na wyspie Kiusiu. Film promocyjny przedstawia maskotkę yuru kyara prefektury misia Kumamona. W swojej nieporadności próbuje skorzystać z gorącej kąpieli, niestety nie zna on zasad przez co miły staruszek musi go upomnieć. Oprócz przeuroczego Kumamona filmik ma wpadająca w ucho na długi czas muzykę.


Kagoshima –  prefektura znajdująca się w południowej części wyspy Kiusiu. Film promocyjny wymieniamy razem z kolejnymi poza rankingiem. Mimo iż nie zajął on ani kolejne filmiki miejsca w rankingu nadal jest warty obejrzenia ze względu na prezentowane piękno i cechy charakterystyczne prefektury.

https://youtu.be/DAgEXEyTKa8

Miyazaki w filmie zaprezentowana jest integralna część prefektury jaką jest folklor. Prefektura zaprezentowana jest jako perfekcyjne miejsce do wychowywania dzieci przez swoją wygodę i kontakt z naturą.

Oita w filmie prefektury możemy zobaczyć charakterystyczne gorące źródła, zabytki historyczne oraz piękną naturę. Jak możemy zobaczyć para od gorącej wody unosi się nawet ze studzienek kanalizacyjnych.

Nagasaki filmik w porównaniu do filmów innych prefektur jest bardzo spokojny. W głównej mierze skupia się na ciekawych okazach skalnych prefektury.

Saga w filmie grają sławni celebryci prefektury. W filmie zobaczymy pyszne przysmaki prefektury, co może być niebezpieczne do obejrzenia przez zgłodniałych widzów. Filmik zaprezentowany jest w formie dramy.

Fukuoka postawiła na prezentację głównych zabytków i obiektów turystycznych. Zaprezentowany widok nocny jest warty zobaczenia.

Kochi prezentuje nam znane w prefekturze sake. Dodatkowo film jest dostosowany do osób niesłyszących i posiada język migowy.

https://youtu.be/bRs6p5nRBzw?list=PLGYlUbTZNwQouxk331o6T_0FIpQZUMpc3

Ehime zaprezentowany w stylu dramy obrazuje onsen opisywany jako najstarszy w kraju. Prefektura zaprezentowana jest jako świetne miejsce na wycieczki rowerowe.

Kagawa to prefektura znana ze swoich przepysznych słodyczy jak i olejków z Shodoshima. Oprócz takich pamiątek prefektura Kagawa pełna jest scenicznych pól ryżowych.

Tokushima postawiła na naukę przez zabawę w formie quizu. Dzięki temu filmowi nauczymy się wiele ciekawych rzeczy o prefekturze i odkryjemy dlaczego warto ją odwiedzić.

Yamaguchi prezentuje swoje walory w formie zabwnej piosenki prezentowanej przez maskotkę yuru kyara prefektury Choruru.

Okayama jest prefekturą w której możemy zwiedzić niesamowite ogrody. W okresie kwitnienia wiśni widoki są z pewnością magiczne. Warto też dodać, że ważną atrakcją turystyczną są kajaki, którymi możemy pływać po czystej błękitnej wodzie.

Shimane w swoim filmie prezentuje narodowy skarb jakim jest świątynia Izumo. Filmik prezentuje nam wszystkie ważne informacje o znaczeniu świątyni.

Tottori to prefektura słynna z znajdujących się na jej obszarze wydm piaskowych. W Tottori znajduje się jedyne na świecie muzeum piasku. W filmie zaprezentowany jest też tradycyjny festiwal w Tottori.

Wakayama chciała pokazać jak ważni są mieszkańcy w tworzeniu niesamowitego miejsca. Od dzieci po osoby starsze na filmiku możemy zobaczyć osobowość mieszkańców prefektury Wakayama.

Nara pokazuje piękno tradycyjnej japońskiej wioski skąpane we mgle. Prefektura jest miejscem gdzie każda pora roku jest inaczej niezwykła i piękna. Nie ważne więc kiedy ją odwiedzimy zawsze znajdziemy coś widowiskowego do odkrycia.

Hyogo prefektura znana z mięsa kobe i parku Meriken. Piekno miasta i smakowitość mięsa przemówią do każdego turysty.

Shiga prezentuje propozycje ciekawych zajęć nad jeziorem Biwa. Spływ kajakowy jest opcją dla całej rodziny a długie wędrówki pokazane są jako ciekawa atrakcja dla kobiet.

Mie położone w centralnej części Japonii jest miejscem kultywacji sztuki tradycyjnej kraju. Piękne skalne wybrzeża, tradycyjne mosty i świątynie prezentowane nam są przy dźwięku świątynnych dzwonków.