Niesamowite muzeum kolei

W Japonii pociągi odgrywają dużą rolę. Dobrze znana jest punktualność Japońskich pociągów, która w porównaniu z naszą szokuje wielce. W 2007 roku w mieście Saitama powstało muzeum zbudowane przez JR East.

W muzeum co oczywiste możemy obejrzeć historię pociągów jakie jeździły po torach w kraju kwitnącej wiśni. Począwszy od lokomotyw parowych przez lokomotywy spalinowe po nieużywane już shinkanseny. Oprócz samej wystawy w muzeum możemy dowiedzieć się o tym jak działają pociągi. W specjalnym pokoju możemy zrozumieć pracę jaką wykonują pracownicy kolei każdego dnia i jak ważne jest bezpieczeństwo i współpraca między nimi. Dostępne są też symulatory prowadzenia pociągu. Większość z nich jest darmowa i jedyne co nas ogranicza to kolejki ;). Płatnym symulatorem jest symulator kolei parowej, w ciągu dnia tylko ograniczona ilość odwiedzających może skorzystać z niego.

Muzeum skupia się nie tylko na przeszłości ale i na przyszłości, jedna z wystaw w muzeum jest właśnie temu poświęcona. W sali możemy zobaczyć stację kolejową z przyszłości, stworzyć własny awatar i rozpocząć swoją przygodę.

Ponieważ muzeum znajduje się przy linii kolejowej z ogrodu na dachu budynku możemy oglądać przejeżdżające pociągi.

Muzeum otwarte jest między godziną 10:00 a 18:00 przy czym ostatni odwiedzający wpuszczani są o 17:30. Opłata za wejście to 1330 yen.

Plik PDF po angl z opisanymi atrakcjami: „link”