Horoskop japoński kyūsei (九星) – sprawdź swoją cyfrę!

W Polsce popularny jest horoskop na podstawie znaków zodiaku, jednak Japończycy mają swój własny sposób na przewidywanie przyszłych wydarzeń w życiu indywidualnych osób. Jest to horoskop japoński, zwany również numerologią japońską lub horoskopem Hideyoshiego – po japońsku kyūsei (九星), czyli „dziewięć planet”.

Jego początek datuje się na okres średniowiecza i jak głosi legenda, powstał na dworze pierwszego shoguna Toyotomi Hideyoshiego, japońskiego przywódcy politycznego i militarnego z okresu Azuchi-Momoyama. 

W tym horoskopie do każdej cyfry przypisana jest planeta  lub gwiazda. Aby znaleźć odpowiedni znak w numerologii japońskiej, należy datę urodzin sprowadzić do jednocyfrowej liczby.

Dodajemy do siebie kolejno wszystkie cyfry, a gdy wynik jest dwucyfrowy, powtarzamy czynność aż do uzyskania jednej cyfry.

Przykładowo: 22.09.1988   –   2+2+9+1+9+8+8 = 39  ;     3+9 = 12 ;    1+2 =3

JEDYNKA

Opiekuńczą gwiazdę „Jedynek” jest Słońce.

„Jedynki” mają wygórowane ambicje, wszelkimi sposobami dążą do osiągnięcia sukcesu. By osiągnąć zamierzone cele są w stanie wykorzystać przyjaźń, by osiągnąć własne korzyści. Ich ambicje utrudniają im współdziałanie w zespole. „Jedynki” mają tendencję do „bycia z przodu”, dowodzenia – mają wrodzone predyspozycje do rządzenia. Nie potrafią znajdować winy u siebie, jeśli coś im się nie powiedzie zrzucają odpowiedzialność za niepowodzenia na innych ludzi i na okoliczności zewnętrzne. Nie są w stanie się przyznać, że to one popełniły błąd lub że same czegoś nie dopilnowały.

DWÓJKA

Opiekunem „dwójki” jest Księżyc.

„Dwójki” są niezwykle towarzyskie, mają wielu przyjaciół i z chęcią nawiązują liczne kontakty. Są pogodne i radosne. Ich optymistyczne podejście powoduje, że mają dobre relacje z otoczeniem. W pracy dobrze się czują wśród zaufanych współpracowników, wtedy mogą odnieść sukces. Mają dyplomatyczną naturę. Dzięki swemu optymistycznemu podejściu potrafią wzbudzać zapał wśród współpracowników.

TRÓJKA

Opiekuńczą planetą „trójki” jest Jowisz.

„Trójki” tak jak „dwójki”są towarzyskie i pogodne. Zależy im na dobrych układach z otoczeniem. Są elokwentne, odnoszą sukcesy jako mówcy. W pracy są raczej powierzchowne, nie potrafią i nie chcą wnikać głęboko w jakiś problem. Mają jednak zmysł obserwacji i potrafią wyciągać trafne wnioski. W życiu mają dużo szczęścia. Nawet jeśli spotykają je jakieś niepowodzenia nie przejmują się nimi. To je raczej mobilizuje do dalszego działania.

CZWÓRKA
Planetą opiekuńczą „czwórek” jest Saturn.

To dzięki Saturnowi „Czwórki” często odnoszą finansowe sukcesy, dzięki niemu mają też realistyczne podejście do życia, twardo stąpają po ziemi. „Czwórki” potrafią ciężko pracować, by osiągnąć sukces. Można zawsze na nie liczyć, są niezwykle solidne, wręcz drobiazgowe. Potrafią niezwykle ciężko pracować.

PIĄTKA

Planetą opiekuńcza „piątki” jest Merkury.

„Piątka” to wulkan energii, cechuje je błyskotliwość i szybkość działania. Nie znoszą nudnego, jednostajnego życia, dni dla „piątek” nie mogą być takie same „piątki” potrzebują ciągłych zmian. Traktują życie jako wielką przygodę. W pracy „piątki” są niekonwencjonalne, nie znoszą sztampy i rutynowych zachowań. Dlatego nie bardzo sprawdzają się na stanowiskach urzędników, lepiej sprawdzają się na stanowiskach pracy wymagających kreatywności. „Piątki” niezbyt jednak chętnie podejmują się spraw, które wymagają ponoszenia osobistej odpowiedzialności i podejmowania ryzyka.

SZÓSTKA

Planetą opiekuńczą „szóstki” jest Wenus.

„Szóstki” mają w większości przypadków wzniosłe cele. Często pełnią bardzo odpowiedzialne funkcje. Mają duże poczucie estetyki, miłują sztukę, kochają muzykę dlatego też potrafią spełniać się w zawodach artystycznych. Niestety bywają łatwowierne, co nie zawsze wychodzi im na dobre. Potrafią zapewnić sobie jednak harmonijne kontakty z ludźmi.

SIÓDEMKA

Planetą opiekuńczą „siódemek” jest Uran.

„Siódemki” mają tendencję do filozofowania, co często prowadzi je do samotności czy izolacji. Są niezwykle nieufne, trudno im jest nawiązywać przyjaźnie. Mają kłopoty z wchodzeniem w uczuciowe związki, nie mówiąc już o związkach zakończonych małżeńskim węzłem. „Siódemki” potrafią niezwykle logicznie myśleć stąd znakomicie sprawdzają się w zawodach naukowych i technicznych oraz wszystkich, które wymagają dokładności i niezwykłej staranności.

ÓSEMKA

Planetą opiekuńczą „ósemek” jest Mars.

„Ósemki” kochają ryzyko! Doskonale sprawdzają się w trudnych sytuacjach, które innych ludzi przerastają. Są świetnymi adwokatami, policjantami wojskowymi. Często odnoszą sukcesy w życiu zawodowym, jak i na polu finansów. Wśród „ósemek” często spotyka się ludzi interesu. Muszą jednak spełnić warunek dobrego przygotowania do zawodu oraz rozsądnego gospodarowania zasobami.

DZIEWIĄTKA

Planetą opiekuńczą „dziewiątki” jest Neptun.

„Dziewiątki” cechuje duża zmienność nastrojów. Prowadzą też nieuregulowany tryb życia, są niezwykle samodzielne i wytrwałe w dążeniu do celu. Potrafią być bardzo krytyczne wobec siebie. Cenią przyjaźń, dla przyjaciół potrafią być wspaniałomyślne, dla wrogów bywają jednak bezwzględne, pałają wobec nich nienawiścią i żądzą zemsty. „Dziewiątka” nie zapomina, potrafi mścić się za doznane krzywdy nawet po wielu latach. „Dziewiątki” mają duże szansę na osiągnięcie zawodowego sukcesu. Gorzej jej się wiedzie jednak na niwie osobistej.