Japońska tradycja

 

Domowy ołtarz
W prawie każdym japońskim domu znajduję się malutki ołtarz, na którym umieszczone są również zdjęcia zmarłych członków rodziny. Japończycy składają przed nim hołd każdego dnia. Umieszczają na nim potrawy takie jak np.: ryż oraz sake – jako dar dla swoich bogów oraz duchów zmarłych.

Origami
Origami jest japońską sztuką składania różnych przedmiotów, postaci oraz zwierząt z papieru. Uczą się tego już malutkie dzieci od swoich matek oraz nauczycielek, dzięki czemu rozwijają szybciej i lepiej swoje zdolności manualne.

Tatami
Tatami to inaczej maty specjalnego rodzaju , którymi wykłada się podłogę pomieszczenia.Prawdziwe tatami jest bardzo drogie i nie każda japońska rodzina decyduje się na zakup tatami, wybierając po prostu dobrze znane nam dywany lub wykładziny.

Futon
W Japonii aż nawet dziś można spać na specjalnych materacach zwanych futonami, które mają dobry wpływ na kręgosłup. W niektórych japońskich domach śpi się już wyłącznie na łóżkach.

Hanabi
Hanabi to po japońsku sztuczne ognie. Japończycy bardzo je lubią i prawie przy każdej okazji można podziwiać ich piękno i rozmach, z jakim sa one organizowane.