Kitakata Ra-men (Słynna, ale nieznana prefektura)

 
Z czym kojarzy się Wam Fukushima? Z Trzęsieniem ziemi? Tsunami? Radioaktywnością? Faktycznie odbudowa w regionach poważnie zniszczonych przez gigantyczne trzęsienie i następujące tsunami nie idzie zgodnie z planem. Nadal długa i trudna droga przez Fukushimańczykami. Toteż nie ma w tym nic dziwnego, że Fukushima może kojarzyć się z takimi rzeczami.
Ale czy tak naprawdę Fukushima została miastem, gdzie nie ma nic oprócz odbudowy i radioaktywności? Nic z tych rzeczy! Jest tam pełno przepysznych potraw, krajobrazów natury i historycznych budynków.

Zazwyczaj turyści zwiedzją Tokio, Osakę albo Kioto. Czy nie chcielibyście spróbować czegoś innego i doświadczyć specjalnych przygód w Japonii? Aby przyciągać waszą uwagę na Fukushimie, tym razem przedstawię wam smakowitą i słynną w całej Japonii potrawą przychodzącą z pewnego regionu Fukushimy.

Ta słynna potrawa to „Kitakata Ramen”.

Kitakata ramen pochodzi z miasta Kitakata, które znajduje się w północno-zachodniej części Fukushimy. Miasto to jest znane z tradycyjncyh japońskich magazynów. Z powodu modernizacji w pewnym momencie zaczęto stopniowo niszczyć magazyny. Sytuacja ta wywołała smutek u pewnego fotografa, który postanowił uwiecznić magazyny, robiąc im zdjęcia, a następnie wystawiając je na wystawach. Dzięki temu, do Kitakata zaczęli przybywać turyści, którzy przy okazji kosztowali lokalnego Ramen. Dzięki turystom wieść o Kitakata Ramen rozpostrzeniała się z ust do ust, przez co stał się on bardzo słynny również wśród Japończyków. Generalnie Kitakata Ramen jest zupą robioną z sosu sojowego. Jego makarony są grube i kręcone. Jednakże, można znaleźć ponad 100 restauracji Ramen w samym mieście Kitakata i każde z nich mają zupełnie inny smak.

Polecam Wam, żebyście odwiedzili restaurację „Aka-renga” ( czerwona cegła ). Znajduje się niedaleko od centrum miasta. Najlepszy Ramen w Aka-renga, moim znaniem, to Aka-renga Ramen. Koszty wynoszą maksymalnie do 1050 yenów. Poza świeżymi jajkami albo upieczonymi filetami wieprzowymi, można tam znaleźć rozmaite przysmaki. Gwarantuję Wam pysznego smaku! Przyjedźcie do Fukushimy, aby zjeść Kitakata Ramen!