Kraina wróżek – ogród Glicynii

W prefekturze Fukuoka przy mieście Kitakyushu znajduje się niesamowite miejsce. W prywatnym ogrodzie otwartym tylko sezonowo dla zwiedzających możemy przenieść się do prawdziwie magicznej krainy. 河内藤園 (Kawachi Fujien) to ogród znany ze swoich dwóch 100 metrowych tunelów całkowicie pokrytych kwiatami Glicynii.

河内藤園 | 福岡観光地検索 | 福岡県観光情報 クロスロードふくおか

kwiaty Glicynii kwitną w kwietniu i maju. Ogród możemy odwiedzić w tych miesiącach jak i w okresie jesieni. W tunelach możemy zobaczyć kwiaty Glicynii od koloru purpury bo biel. Oprócz tunelu na drewnianej konstrukcji rozłożone są drzewa Glicynii. W okresie kwitnienia od góry tworzą jezioro kwiatów od spodu tworzą sufit jak z bajki. Na nieszczęście odwiedzających, którzy chcieliby przyjechać do ogrodu na niezapomnianą randkę, ogród otwarty jest w czasie „Złotego Tygodnia”. To sprawia, że nie ma mowy o jakiejkolwiek kameralności. W ostatnich latach coraz więcej osób dowiaduje się o tym pięknym ogrodzie tak więc ilość zwiedzających jest duża.

Ogród otwarty jest od 8 do 16 w kwietniu i maju oraz od 9 do 17 od listopada do grudnia. Opłata za wstęp wynosi podstawowo 500 yen, czasem jednak sezonowo trzeba dopłacić do 1000 bądź 1500 yen.

Zdjęcia ze „strony” oraz „strony”