Letni sezon w japońskiej telewizji. Część I

Japońska telewizja niewątpliwie różni się od naszej, nie mam w tym przypadku na myśli tylko tych ciekawych japońskich teleturniejów, które ze swojej kreatywności znane są na całym świecie.

Japoński świat seriali również różni się nieco od naszego. Ciężko w Japonii znaleźć telenowelę na której wychowały by się dwa pokolenia, bo w telewizji leci już 30 lat.

Japończycy wolą proste formy – serial zazwyczaj leci przez jeden sezon, który trwa 3 miesiące. Popularne seriale oczywiście doczekują się swoich kontynuacji, ale rzadko kiedy lecą one jednym ciągiem przez całe lata. Na dobre trzeba poczekać.

Najbliższy sezon – sezon letni rozpoczyna się w lipcu i kończyć się będzie we wrześniu. Sprawdźmy , co przygotowuje dla fanów japońska telewizja.

W części pierwszej opiszemy poniedziałkowe seriale – już niedługo dodamy posty z resztą tygodnia 🙂

監察医 朝顔 Kansetsui asagao (FUJI TV)

Serial na podstawie mangi o tym samym tytule. Początkująca lekarka medycyny sądowej i doświadczony policjant łączą swoje siły w poszukiwaniu morderców. W roli głównej poraz pierwszy od 13 lat w GETSU9 – Juri Ueno, a towarzyszą jej: Saburo Tokito (Surivival Family, Gou) Tomoko Yamguchi (Kokoro ga pokitto ne, Long vacation ), Shunsuke Kazama ( Boku no ita jikan ) Mirai Shida (14 sai no haha ).

リーガル・ハート ~いのちの再建弁護士~ Legal Heart: inochi no saiken bengoshi (TV Tokyo)

Serial opowiadający o prawniku Seiichi Murakoshi (w tej roli Takashi Sorimachi). Jego specjalnością jest pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom, które zmagają się z widem bankructwa. Wiele z tych osób oprócz problemów biznesowych zmaga się z prywatnymi. Seiichi stara się wszystkimi legalnymi środkami uratować swoich klientów od bankructwa. W pozostałych rolach: Eiko Koike (Haha ni naru , April Fools ), Horii Arata (Shima shima, GTO 2014), Isao Hashizume (Sandome no satsujin, Eien no 0).

簡単なお仕事です。に応募してみた Kantan na Oshigoto desu. Ni obo shite Mita. (NTV)

„To była prosta praca, dlatego aplikowałem” – tytuł jest najlepszym opisem tego serialu. Opowiada on o przygodach czwórki bohaterów, którzy szukają pracy, ale zadania które na pozór wydają się proste, lekkie i przyjemne, w rzeczywistości okazują się niebezpieczne. W rolach głównych: Iwamoto Hikaru, Shōta Watanabe, Ren Meguro, Maito Murakami – wszyscy czterej są członkami boysbandu Snow Man spod szyldu Johnny’s Jr.

僕はまだ君を愛さないことができる Boku wa Mada Kimi o Aisanai Koto ga Dekiru

Remake Tajwańskiego serialu. Historia miłosna o karierowiczce Yo Mitari (w tej roli Adachi Rika – Jimi ni sugoi, Suki tte ii na yo) i jej najlepszym przyjacielu Renie Ishida (Jin Shirasu- Gakkou no kaidan , Ashita no yakusoku ) . W dniu 29tych urodzin Yo przyjaciele zakładają się, że to z nich, które pierwsze weźmie ślub przez skończeniem 31 roku życia otrzyma od drugiego 300 tysięcy yenów. Ten zakład, jak i inne wydarzenia zmienią relacje między dwójką przyjaciół.

Już niedługo wtorek!

Źródło: matome.naver.jp

Źródło zdjęcia: www.pigout.pl

Leave Your Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *