Najpiękniejsze trasy pociągowe

Od szybkiego Shinkansen do lokalnych linii – pociągi są jednym z najwygodniejszych środków transportu w Japonii. Wśród setek linii kolejowych obejmujących cały kraj, istnieje kilka, które znane są z pięknych i malowniczych widoków, które rozciągają się za oknami w czasie podróży. Dziś przedstawimy trzy najbardziej malownicze trasy kolejowe Japonii.

1. Kurobe Gorge – ten tor kolejowy został wybudowany do pomocy przy budowie zapory Kurobe. Obecnie pociąg znajduje się w pięknym, zalesionym wąwozie wśród gór północnych Alp Japonii. Trasa obejmuje około 20 kilometrów, podróż trwa 80 minut i prowadzi przez ponad 20 mostów i ponad 40 tuneli a także oferuje gościom panoramiczne widoki na kanion i rzekę.

kurobe

2. Sagano – trasa biegnie wzdłuż rzeki Hozugawa między Arashiyama i Kameoka. Pociąg jeździ stosunkowo powoli biorąc pod uwagę to, iż pokonuje 7 km w 25 min aczkolwiek widoki są niezwykłe. Szczególnie wyjątkowe na tej trasie jest to, że wraz ze zmianą pór roku zmienia się również otoczenie i kolorystyka pięknego wąwozu. Najbardziej popularna ta trasa jest jesienią ze względu na zmianę barwy liści na drzewach wąwozu.

sagano

3. Hakone Tozan- jest to najstarsza kolej górska również prowadząca przez mosty i tunele. Jednak najbardziej znana jest z mnóstwa kwitnących wzdłuż torów ,w czerwcu i lipcu hortensji.

hakone