Naomi Ōsaka – rakieta, która zatrzymała Polkę.

Naomi Ōsaka (大坂なおみ) – japońska tenisistka urodzona 16 października 1997 w Osace. Przygodę z tenisem zaczęła już jako dziecko – jej ojciec widział w niej przyszła zawodniczkę i nie szczędził trudu, by zainteresować ją sportem. Dużą pomocą była również półtora roku starsza siostra, grająca w tenisa i będąca wyzwaniem dla ambicji małej Naomi.

W roku 2019 Naomi Ōsaka była liderką rankingu WTA. Jej droga na szczyt nie była prosta – musiała pokonać Mariję Szarapową, Simonę Halep oraz naszą Agnieszkę Radwańską. We wrześniu 2018 roku Naomi wygrała turniej wielkoszlemowy US Open, pokonując w finale legendarną Serenę Williams 6:2, 6:4.

W zeszłorocznym US Open broniąca tytułu Naomi Ōsaka zdążyła wyeliminować poznaniankę – Magdę Linette. 29 sierpnia po zaciętym meczu Polka musiała uznać wyższość Japonki, która wygrała 6:2, 6:4. Dużym zainteresowaniem cieszył się również niedzielny mecz mistrzyni z Amerykanką Cori Gauff. Po przegranym meczu 15-letnia zaledwie Cori nie mogła zapanować nad łzami, a Naomi podeszła ją pocieszyć i zaproponowała jej wspólny wywiad. Fani tenisa są pod wrażeniem postawy Japonki, która zwróciła szczególną uwagę na emocjonalną sferę życia sportowców, nie zawsze widoczną na korcie.

Źródła zdjęć: sportowefakty.wp.pl, www.nickiswift.com