Makaki w onsenie – Park Jigokudani 地獄谷野猿公苑

 

Zdjęcia makaków kąpiących się w gorących źródłach są bardzo popularne w Internecie. Czy wiedzieliście jednak, że to miejsce znajduje się w Japonii?

Park Jigokudani (jap. Jigokudani Yaen Kōen 地獄谷野猿公苑) położony jest w prefekturze Nagano i jest częścią Parku Narodowego Joshinetsu Kogen. Nazwa Jigokudani oznacza ”piekielną dolinę”, co zdecydowanie nawiązuje do basenów termalnych, które spowijają mgłą i parą cały obszar.

Z basenów termalnych szczególnie chętnie korzystają… makaki japońskie! Populacja makaków, powszechnie znanych jako śnieżne małpy, jest tak liczna, iż od lat turyści w okresie ich żerowania (czyli zimą) przyjeżdżają do Jigokudani je podziwiać. Makaki japońskie znane są ze swych niesamowitych zdolności uczenia się.

Makaki codziennie schodzą do doliny z stromych klifów i okolicznych lasów, aby skorzystać z ciepłych wód (onsenów), ku uciesze licznych turystów. W godzinach wieczornych powracają do swoich pierwotnych lokalizacji. Wcześniej jednak jest mnóstwo okazji, aby urządzić sesję zdjęciową pluskającym się w ciepłej wodzie makakom!

 

źródła zdjęć: yokoso-japan.net, xinhuanet.com, travelbook.com.tw, jigokudani-yaenkoen.co.jp