5 najciekawszych onsenów (gorących źródeł) w Japonii

 

Onsen to bardzo popularny sposób na relaks w Japonii. Są to gorące źródła, wokół których wybudowano kompleksy basenów z naturalnie ogrzewaną wodą, posiadającą często właściwości lecznicze ze względu na wysoką zawartość minerałów. Japończycy uwielbiają po ciężkim dniu pomoczyć się w ciepłej kąpieli, nic więc dziwnego, że również onseny cieszą się ogromną popularnością. Oto kilka, naszym zdaniem, najciekawszych z nich.

Arima

Jeden z najstarszych onsenów. Znajduje się w prefekturze Hyogo, godzinę drogi z Osaki. Popularny wśród rodziny cesarskiej i dostojników dworskich w okresie Edo.

Hakone

Onsen w prefekturze Kanagawa, około 1.5 godziny drogi z Tokio. Zbudowany ponad 1,300 lat temu i rzeczywiście można tam poczuć atmosferę dawnych czasów, zatrzymując się w jednym z tradycyjnych japońskich hoteli ryokan.

Atami

Kompleks gorących źródeł znajdujący się na wybrzeży w prefekturze Shizuoka. Jest to również miejsce z bardzo długą, ponad 1,000-letnią tradycją. Odpoczywali tu shogunowie w epoce Edo, a słynni artyści inspirowali się do pisania dzieł.

Beppu

Znajduje się w prefeturze Oita na wyspie Kiusiu. Jest to miejsce z największą ilością onsenów w Japonii, a także z największą objętością wód.  Inną atrakcją poza onsenami jest słynny szlak turystyczny Beppu Jigoku Meguri, czyli osiem onsenów z wyjątkowymi nazwami, w których nie można się jednak kąpać, ponieważ ich temperatura przekracza 100 stopni Celsjusza.

Shibu

Bardzo popularna lokalizacja ze względu na piękne widoki – onsen jest położony w górach w prefekturze Nagano. Jednak chyba jego największa atrakcją jest możliwość zobaczenia dzikich małp relaksujących się w onsenie Jigokudani Noen Koen.

 

źródla zdjęć: wow-j.com, travel-japan.com, visit-oita.com, trip-adivsor.com, visit.arima-onsen.com, jalan.net, shibuonsen.net, 123rf.com, hg.co.jp