Realistyczne obrazy 3D japońskiej artystki

W sieci coraz większą popularność zdobywają prace pewnej japońskiej artystki o pseudonimie „POLKAnoe”. Specjalizuje się w tworzeniu bardzo realistycznych, trójwymiarowych obrazów, między innymi japońskich produktów spożywczych. Używa to tego farb akrylowych. Według informacji na kanale YouTube, „POLKAnoe” to właściwie nie jedna artystka, a para artystów – kobieta zajmuje się malowaniem, a jej mąż kompilacją wideo, które możemy podziwiać.

To, co sprawia, że ta twórczość jest wyjątkowa, to nie tylko niezwykły realizm obrazów, ale również możliwość obejrzenia procesu jego powstawania, jaką daje nam para poprzez wrzucanie do sieci filmików – oczywiście w przyspieszonym tempie, bo powstanie jednej pracy do kwestia od trzech do sześciu godzin. W niektórych filmikach dla porównania z jednej strony umieszcza oryginał, a z drugiej własną pracę.

Oto kilka prac „POLKAnoe”, których proces powstawania został uwieczniony. Czy uda Wam się odróżnić, który produkt jest oryginalny, a który namalowany?

Kanapka „luchpack” ランチパック

Jest to popularna w Japonii kanapka z chleba tostowego z różnymi nadzieniami, której brzegi są sklejone tak, aby nic z niej nie wypadało podczas jedzenia

Herbatniki-zwierzątka

Herbatniki

„Zupka chińska”

マルちゃん正面

Warto odwiedzić kanał POLKAnoe na YouTube, aby zobaczyć na własne oczy proces powstawania obrazów, a także porównanie obrazu z oryginałem, które stają się możliwe do rozróżnienia dopiero wtedy, kiedy zmieni się perspektywę patrzenia!

Link do kanału tutaj, a link do strony internetowej tutaj.

źródło zdjęć: kanał YouTube POLKAnoe