Restauracja w której sprzedają tylko jedzenie z puszek

Jest wiele niespotykanych i cudownych doświadczeń, które możemy przeżyć podczas naszego pobytu w Japonii, ale żadna podróż nie będzie kompletna bez nocy w koncept barze. Być może najbardziej znanym z nich jest kawiarnia Robot w Tokio lub bary o tematyce więziennej. Jeśli chodzi o japońską kulturę „taku” (kujonów), można znaleźć kawiarnie dla pokojówek i bary z anime. Ale jeśli chcesz zrobić coś naprawdę innego, delektując się naprawdę wyjątkowym jedzeniem, powinieneś sprawdzić bar, w którym serwuje się jedzenie prosto z puszek!

Koncepcja jest dość prosta: mamy tu mały kontuar, za którym półki wyłożone są od podłogi aż po sufit puszkami. Po obejrzeniu asortymentu zbierasz puszki z jedzeniem, które Ci się podobają i przekazujesz je personelowi za ladą. Personel podgrzewa to, co wybrałeś i już; danie jest gotowe. To z pewnością niezwykłe doznanie kulinarne, ale okazało się, że jest tak popularne, że bary z puszkami eksplodowały popularnością w całej Japonii.

Założona w 2002 roku i powszechnie znana jako największa sieć barów z puszkami w Japonii, mr.kanso to miejsce, w którym można skosztować połączenia wysokiej jakości jedzenie z puszek i gaszących pragnienie napojów alkoholowych. Sieć stworzyła nawet własną, oryginalną markę konserw, obejmującą dania takie jak takoyaki, curry i paella.

Restauracje dostępne są obecnie w wielu miejscach w Japonii.
Wybierzecie się podczas następnej podróży? 🙂