Wioska igloo – Shikaribetsu Kotan 然別湖コタン

Park Narodowy Daisetsuzan – to właśnie tu, na zamarzniętym jeziorze Shikaribetsu (jap. 然別) można pobyć w specjalnie stworzonej z lodu i śniegu wiosce. Z nietypowej atrakcji będzie można skorzystać do 20 marca 2017 roku.

Dla mieszkańców Hokkaido zima i śnieg są corocznie nie lada wyzwaniem. Dlatego organizatorzy Shikaribetsu Kotan (然別湖コタン) wpadli na pomysł jak zimę ukazać w dobrym świetle. Wydarzenie to swój początek ma 50 lat temu, kiedy to młodzi mieszkańcy miasta zapragnęli przekształcić smutne, zamarznięte jezioro w nieco bardziej pozytywnie kojarzące się miejsce. I tak od tamtego czasu corocznie powstaje na zbiorniku lodowa wioska, która sprowadza mnóstwo turystów i ożywia to miejsce.

Samo jezioro jest uznane za najczystsze w całej Japonii z powodu mroźnego klimatu w którym się znajduje, corocznie zamarza do tego stopnia, że bez problemu powstaje na nim lodowa wioska. Poza podstawowymi domkami igloo znaleźć tu możemy również lodowy bar, labirynt lodowy dla dzieci, teatr lodowy, rzeźby lodowe czy też kaplicę z lodu. Nie myślcie, że gdy tylko się ociepla, całkowicie znikają turyści. Wielu z nich przyjeżdża specjalnie by podziwiać „rozpływającą” się wioskę, którą można podziwiać wraz z nadejściem wiosny.

Jeżeli więc mało Wam zimy w tym roku, polecamy podróż do lodowej wioski!

Adres: Kitaurimaku, Shikaoi-cho Kato-gun, Hokkaido 081-0344.

Strona: nature-center.jp

0151

źródło zdjęć: nature-center.jp