JR West zakazuje używania selfie sticks na peronach

Na całym świecie miłość do smartfonów, mediów społecznościowych i wszelkiego rodzaju technologii wzrasta z dnia na dzień. I tak powstały selfie stick – czyli dosłownie patyk do robienia zdjęć.

Opinie na temat tej nowinki technologicznej są zarówno pozytywne jak i negatywne. W Japonii jest to bardzo popularny sposób na robienie sobie zdjęć. Ciężko teraz nawet o grupę turystów bez selfie sticka.  Znaleziono jednak rozwiązanie na ludzi używających kijka dosłownie wszędzie.

Od dnia 19 września na stacjach części JR West (1,195 stacji) jest całkowity zakaz używania selfie stick. Dlaczego? Ponieważ stacje i perony nie były przygotowane na taką „nowinkę technologiczną” stąd nie trudno o to aby zahaczyć o przeróżne przewody a to grozi nawet porażeniem prądem. Dodatkowo wykonując takie zdjęcie skupiamy się na nim a nie na tym co dzieje się dookoła nas. To może doprowadzić do krzywdy naszej bądź innych biorąc pod uwagę również możliwość spadnięcia na tory.

Jest to bardzo dobre posunięcie w dzisiejszych czasach i daje nam dużo do myślenia. Może warto jednak czasem oderwać wzrok od smartfona, odetchnąć rzeczywistością i wrócić uwagę na własne zdrowie a nie tylko „dobre” zdjęcie….

 

 

źródło: commons.wikimedia.org