Czarny kot przynoszący szczęście.

W wielu kulturach, gdy kot o czarnym umaszczeniu przebiegnie drogę oznacza to, że dana osoba będzie miała przysłowiowego pecha.

W Polsce jest to jeden z najbardziej popularnych przesądów. Często skręcamy w bok idąc inną ulicą aby uniknąć nieszczęścia.

Jednak nie wszędzie tak się dzieje. W Japonii czarny maleńki pupil jest oznaką szczęścia. Uważa się, że odstrasza złe moce, przyciąga bogactwo i rzeczywistości czarny kot na twojej drodze to powodzenia.

Nie należy się go obawiać. Maneki Neko lub „szczęśliwy kot” w Japonii jest bardzo powszechny, a wiele sklepów, restauracji i przedsiębiorstw ma figury wzywające koty, ponieważ wierzą, że przynoszą pieniądze i szczęście.

Czarny kot nie tylo w Japonii uzawany jest za symbol szczęścia. Przykładem byli angielscy marynarze. Uważali że obecność czarnego kota na pokładzie to zapewniona dobra pogoda i bezpieczny rejs.

Podobnie uważano w połudiowej Francji. Wierzono, że w zamian za posiłek i przyjemne legowisko czarny kot nagrodzi bogactwem i pomyślnością.