Pieska historia miłosna z wysp Kerama 慶良間諸島

Do listy japońskich parków narodowych w 2014 roku dopisano wyspy Kerama (jap. Kerama Shōtō 慶良間諸島) należące do archipelagu Riukiu. Wyspy dołączyły do grona pozostałych 30 parków narodowych w Japonii.

Wyspy Kerama to grupa 22 wysp położonych na południowy zachód od wyspy Okinawa, około 40 kilometrów od stolicy prefektury, miasta Naha.

Jedynie cztery z wysp są zamieszkane: wyspa Tokashiki, wyspa Zamami, wyspa Aka i wyspa Geruma. Znane są z przepięknych raf koralowych oraz krystalicznie czystych wód, dlatego też są częstym miejscem wypadowym osób miłujących się w nurkowaniu.

Dzień dobry żółwiu!

Na wyspach Kerama miała miejsce niezwykle romantyczna historia: dwa psy mieszkające na sąsiednich wyspach zakochały się w sobie. Shiro wpław pokonał 3-kilometrowy dystans dzielący obie wyspy, aby spotkać się ze swoją ukochaną Marilyn. Cała historia została zobrazowana w japońskim filmie ”Marilyn ni Aitai” マリリンに逢いたい z 1988 roku. Shiro zagrał samego siebie, jednak Marilyn została odegrana przez innego pieska, ponieważ przed rozpoczęciem zdjęć zginęła w wypadku samochodowym. Gdy również Shiro odszedł na tamten świat po p-rzezyciu sędziwego wieku, mieszkańcy wysp Kerama ufundowali dwie statuetki zakochanych piesków – na jednej wyspie Shiro, a na drugiej Marilyn.

Plakat promujący film

Dwóch bohaterów filmu: Shiro i Marilyn

źródła zdjęć: middle-edge.jp , veltra.com