Co obejrzeć „po japońsku”?

Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie japońskim filmom. Wiele osób uważa, ze Japonia to kraj anime, są jednak w błędzie ponieważ japońscy reżyserzy szczycą się również popularnymi filmami fabularnymi czy też horrorami na całym świecie.

Oto kilka polecanych filmów, które naprawdę warto obejrzeć:

 1. „Dziecięcy świat” (eng. Nobody knows / inny polski tyt. Nikt nie wie) – japoński film dramatyczny z 2004 roku w reżyserii Hirokazu Koreedy. Przedstawia niezwykle poruszającą historie. Młoda matka- prostytutka pozostawia czwórkę dzieci. Film opowiada o ich walce o przetrwanie i byt.

7535056.3

2. „Jak ojciec i syn” – jest to film fabularny wyreżyserowany w 2013 r. Opowiada o historii zwyczajnej, kochającej się rodziny. Pewnego dna główni bohaterowie dowiadują się, że ich 6-letni syn nie jest ich biologicznym dzieckiem ponieważ został zamieniony w szpitalu po narodzinach z innym chłopcem. Szpital organizuje spotkanie dwóch rodzin, które różnią się wszystkim oprócz miłości do swoich dzieci. Starają się stopniowo przyzwyczajać do swoich biologicznych dzieci aby w końcu dokonać zamiany. Jednak to przysporzy im o wiele więcej problemów niż się spodziewali.

jak o i s

3.Kyō, koi wo hajimemasu ( dosł. Dziś zaczniemy naszą miłość / eng. Love for Beginners) – to romantyczna komedia w stylu mangi oparta na serii komiksów. Jest to historia młodej Tsubaki, dziewczyny, która mimo ogromnego talentu fryzjerskiego sama nie dba o swój wygląd. Staje się pośmiewiskiem w szkole. Jednak gdy najpopularniejszy uczeń zaczyna z niej drwić ta obcina mu włosy. W rewanżu, przystojny i rozchwytywany chłopak postanawia założyć się z kolegami o to, że zdobędzie Tsubaki.  

dvd-1-8451

4.”Godzilla 2014″ – japońsko-amerykański dreszczowiec Sci-Fi z 2014 roku, zrealizowany w technologii 3D. Najsłynniejszy potwór w historii mierzy się z wrogimi stworami, które, wzmocnione przez arogancję i nieświadomość naukowców, zagrażają ludzkości. Zawierająca dech w piersiach, niezwykła reaktywacja historii kultowej Godzilli tym razem w towarzystwie najlepszych światowych efektów specjalnych. 

godzilla2014_fan_poster