Japończycy na Igrzyskach Paraolimpijskich cz. 2

Dalsza część artykułu o Japońskich medalistach na Igrzyskach Paraolimpijskich od roku 1992 do roku 2016.

1992 Barcelona

imię i nazwiskomedaldyscyplinakonkurencja
Koichi Minamizłotyłucznictwo Men’s individual AR1
Kenichi Nishiisrebrny łucznictwo Men’s individual open
Hifumi Suzukibrązowy łucznictwo Women’s individual AR2
Akihito Motohashibrązowylekkoatletyka High jump B2
Mineho Ozakizłoty lekkoatletyka Long jump B1
Koichi Takadabrązowy lekkoatletyka Long jump B2
Mineho Ozakibrązowy lekkoatletyka Javelin throw B1
Haruo Takeuchizłoty lekkoatletyka Javelin throw B3
Maki Okadabrązowy lekkoatletyka 100 m C7–8
Maki Okada brązowy lekkoatletyka 200 m C7–8
Maki Okadasrebrny lekkoatletyka 400 m C7–8
Nobuhiro Kankizłotyjudo Men’s 60 kg
Shinichi Ishizuesrebrny judo Men’s 65 kg
Eiji Miyauchibrązowy judo Men’s 71 kg
Takio Ushikubo brązowy judo Men’s 78 kg
Yasuhiro Uwanosrebrny judo Men’s 86 kg
Osamu Takagakizłoty judo Men’s 95 kg
Masakazu Saitozłoty judo Men’s +95 kg
Junichi Kawaisrebrnypływanie 50 m freestyle B1
Junichi Kawaibrązowy pływanie 100 m backstroke B1
Junichi Kawaisrebrny pływanie 100 m freestyle B1
Junichi Kawaibrązowy pływanie 200 m backstroke B1
Junichi Kawaibrązowy pływanie 200 m individual medley B1
Michiko Katagiribrązowy pływanie 100 m breaststroke SB3
Kenichi Suzukisrebrnytenis stołowy Singles 8
Hiroshi Fujiibrązowy tenis stołowy Singles 8
Kenichi Suzuki
Hiroshi Fujii
złoty tenis stołowy Teams 8
Tatsuya Minami
Shuzo Saiki
złoty tenis stołowyTeams 9
Michiyo Nurukibrązowy tenis stołowy Open 6–10
Michiyo Nurukibrązowy tenis stołowy Singles 9

1996 Atlanta,Georgia

imię i nazwiskomedaldyscyplinakonkurencja
Koichi Minamibrązowyłucznictwo Men’s individual W1
Masao Sato
Kenichi Nishii
Mitoya Ishida
brązowy łucznictwo Men’s teams standing
Hifumi Suzukizłoty łucznictwo Women’s individual W2
Masako Yonezawa
Shigeko Matsueda
Hifumi Suzuki
srebrny łucznictwo Women’s teams open
Yasuhiro Unesrebrnylekkoatletyka 100 m T52
Yasuhiro Unezłoty lekkoatletyka 200 m T52
Harumi Yanagawa złoty lekkoatletyka Marathon T10
Kazuya Murozukasrebrny lekkoatletyka Marathon T52–53
Shigeo Yoshiharabrązowy lekkoatletyka High jump F10–11
Mineho Ozakizłoty lekkoatletyka Javelin F10
Noriko Araizłoty lekkoatletyka 100 m T32–33
Noriko Araisrebrny lekkoatletyka 200 m T32–33
Teruyo Tanakazłoty lekkoatletyka 800 m T51
Kazu Hatanakabrązowy lekkoatletyka 5000 m T52–53
Kazu Hatanakasrebrny lekkoatletyka 10000 m T52–53
Kazu Hatanaka srebrnylekkoatletyka Marathon T52–53
Mutsuhiko Ogawabrązowykolarstwo Mixed 1500 m time trial tricycle CP2
Shojiro Maeda brązowy kolarstwo Mixed 5000 m time trial bicycle CP3
Mutsuhiko Ogawazłoty kolarstwo Mixed 5000 m time trial tricycle CP2
Nobuhiro Kankisrebrnyjudo Men’s 60 kg
Satoshi Fujimotozłoty judo Men’s 65 kg
Takio Ushikubozłoty judo Men’s 71 kg
Osamu Takagakibrązowy judo Men’s +95 kg
Junichi Kawaizłotypływanie 50 m freestyle B1
Akinobu Aokibrązowy pływanie 50 m freestyle S4
Junichi Kawaisrebrny pływanie 100 m backstroke B1
Junichi Kawaizłoty pływanie 100 m freestyle B1
Akinobu Aokibrązowy pływanie 100 m freestyle S4
Junichi Kawaibrązowy pływanie 200 m medley B1
Mayumi Naritasrebrny pływanie 50 m backstroke S4
Noriko Kajiwarazłoty pływanie 50 m breaststroke SB3
Mayumi Naritazłoty pływanie 50 m freestyle S4
Mayumi Naritazłoty pływanie 100 m freestyle S4
Mayumi Naritabrązowy pływanie 150 m medley SM4
Mayumi Naritasrebrny pływanie 200 m freestyle S4
Kenichi Suzukibrązowytenis stołowy Singles 8
Michiyo Nurukibrązowy tenis stołowy Singles 9

2000 Sydney

imię i nazwiskomedaldyscyplinakonkurencja
Naomi Isozaki
Hifumi Suzuki
Masako Yonezawa
brązowyłucznictwo Women’s teams open
Kazuya Maeba brązowylekkoatletyka 100 m T34
Kazuya Maebasrebrny lekkoatletyka 200 m T34
Kazuya Maebazłoty lekkoatletyka 400 m T34
Jun Hiromichisrebrny lekkoatletyka 800 m T53
Shigeki Yano
Tadashi Hoshino
Koji Saito
Koichi Takada
srebrny lekkoatletyka 4 × 100 m relay T13
Takefumi Anryosrebrny lekkoatletyka Club throw F51
Mineho Ozakibrązowy lekkoatletyka Javelin throw F11
Noriko Araizłoty lekkoatletyka 100 m T34
Noriko Araisrebrny lekkoatletyka 200 m T34
Teruyo Tanakasrebrny lekkoatletyka 200 m T52
Miki Yodabrązowy lekkoatletyka 200 m T52
Miki Yodabrązowy lekkoatletyka 400 m T52
Teruyo Tanakasrebrny lekkoatletyka 800 m T52
Teruyo Tanaka srebrny lekkoatletyka 1500 m T52
Kazu Hatanaka srebrny lekkoatletyka Marathon T54
Wakako Tsuchidabrązowy lekkoatletyka Marathon T54
Kazumi Sakaisrebrny lekkoatletyka High jump F20
Shigeo Yoshihara
Koichi Mizusawa
złotykolarstwo Men’s 1 km time trial tandem open
Shigeo Yoshihara
Koichi Mizusawa
srebrny kolarstwo Men’s sprint tandem open
Satoshi Fujimotozłotyjudo Men’s −66 kg
Yoshikazu Matsumotobrązowyjudo Men’s −100 kg
Eiji Miyauchibrązowy judo Men’s +100 kg
Junichi Kawaizłotypływanie 50 m freestyle S11
Junichi Kawaisrebrny pływanie 100 m backstroke S11
Yoshikazu Sakaizłoty pływanie 100 m backstroke S12
Yoshikazu Sakaibrązowy pływanie 100 m butterfly S12
Junichi Kawaisrebrny pływanie 100 m freestyle S11
Yoshikazu Sakaisrebrny pływanie 100 m freestyle S12
Junichi Kawaisrebrny pływanie 200 m individual medley SM11
Yoshikazu Sakai
Yasuharu Chujo
Junichi Kawai
Koshiro Sugita
złoty pływanie 4×100 m medley relay S11-13
Mayumi Naritazłoty pływanie 50 m backstroke S4
Mayumi Naritasrebrny pływanie 50 m breaststroke SB3
Mayumi Naritazłoty pływanie 50 m freestyle S4
Mayumi Naritazłoty pływanie 100 m freestyle S4
Mayumi Naritazłoty pływanie 150 m individual medley SM4
Mayumi Naritazłoty pływanie 200 m freestyle S4
Erika Nara
Sakuko Kato
Takako Fujita
Mayumi Narita
złoty pływanie 4×50 m freestyle relay 20 pts
Satoko Fujiwarasrebrnytenis stołowy Singles 3
Yasuko Kudobrązowy tenis stołowy Singles 10
Megumi Mashiko
Hiromi Tomori
Naoko Hiromichi
Tomoe Soeda
Sachiko Minamikawa
Rie Kawakami
Mika Takabayashi
Sayuri Horikawa
Junko Sako
Chika Uemura
Kyoko Yashima
Kyoko Tsukamoto
brązowykoszykówka na wózku inwalidzkim Women’s team

2004 Ateny

imię i nazwiskomedaldyscyplinakonkurencja
Naomi Isozakisrebrnyłucznictwo Women’s W1/W2
Nako Hirasawabrązowy łucznictwo Women’s W1/W2
Koichi Minami
Kimimasa Onodera
Shinji Sakoda
srebrny łucznictwo Men’s Team Open
Toshihiro Takadazłotylekkoatletyka 400 metres T52
Choke Yasuokasrebrny lekkoatletyka 400 metres T54
Jun Hiromichibrązowy lekkoatletyka 800 metres T53
Choke Yasuokazłoty lekkoatletyka 800 metres T54
Toshihiro Takadabrązowy lekkoatletyka 1500 metres T52
Toshihiro Takadazłoty lekkoatletyka 5000 metres T52
Yuichi Takahashizłoty lekkoatletyka Marathon T11
Masazumi Soejima
Susumu Kangawa
Yoshifumi Nagao
Choke Yasuoka
brązowy lekkoatletyka 4×400 metre relay T53/T54
Toshihiro Takada złoty lekkoatletyka Marathon T52
Toshie Oisrebrny lekkoatletyka Discus throw F53
Mineho Ozakibrązowy lekkoatletyka Javelin throw F11
Yuki Katobrązowy lekkoatletyka 100 metres T36
Noriko Araibrązowy lekkoatletyka 200 metres T34
Eriko Kikuchibrazowy lekkoatletyka 200 metres T36
Wakako Tsuchidazłoty lekkoatletyka 5000 metres T54
Kazu Hatanakazłoty lekkoatletyka Marathon T54
Wakako Tsuchidasrebrny lekkoatletyka Marathon T54
Kyoko Satosrebrny lekkoatletyka Discus throw F32-34/51-53
Mutsuhiko Ogawabrązowykolarstwo Men’s tricycle road race
CP 1/2
Takuya Oki
Shigeo Yoshihara
srebrny kolarstwo Men’s tandem sprint
B 1-3
Madoka Sano
Eriko Kumakawa
Yuka Naoi
Mieko Asai
Yuki Naoi
Masae Komiya
brązowygoalball Women’s tournament
Makoto Hirosesrebrnyjudo Extra-lightweight (60 kg)
Satoshi Fujimotozłoty judo Half-lightweight (66 kg)
Yuji Katosrebrny judo Half-middleweight (81 kg)
Keiji Amakawabrązowy judo Heavyweight (+100 kg)
Yuji Hanadasrebrnypływanie 50 m freestyle S4
Junichi Kawaizłoty pływanie 50 m freestyle S11
Yuji Hanadasrebrny pływanie 100 m freestyle S4
Junichi Kawaisrebrny pływanie 100 m freestyle S11
Yuji Hanadabrązwoy pływanie 200 m freestyle S4
Junichi Kawaisrebrny pływanie 100 m butterfly S11
Hiroshi Karubebrazowy pływanie 50 m breaststroke SB3
Tomotaro Nakamurabrązowy pływanie 100 m breaststroke SB7
Junichi Kawaibrązowy pływanie 100 m backstroke S11
Yoshikazu Sakaibrązowy pływanie 100 m backstroke S12
Junichi Kawai
Shusaku Sugiuchi
Kosei Egawa
Yoshikazu Sakai
brązowy pływanie 4×100 m freestyle relay 49 pts
Daisuke Ejima
Takayuki Suzuki
Daisuke Maeda
Yuji Hanada
srebrny pływanie 4×50 m medley relay 20 pts
Mayumi Naritazłoty pływanie 50 m freestyle S4
Erika Narabrązowy pływanie 50 m freestyle S6
Mayumi Naritazłoty pływanie 100 m freestyle S4
Erika Narabrązowy pływanie 100 m freestyle S6
Mayumi Naritazłoty pływanie 200 m freestyle S4
Mayumi Naritazłoty pływanie 50 m breaststroke SB3
Mayumi Naritazłoty pływanie 50 m backstroke S4
Rina Akiyamasrebrny pływanie 100 m backstroke S11
Mayumi Naritazłoty pływanie 100 m backstroke S13
Erika Nara
Noriko Kajiwara
Takako Fujita
Mayumi Narita
złoty pływanie 4×50 m freestyle relay 20 pts
Mayumi Narita
Noriko Kajiwara
Erika Nara
Takako Fujita
brązowy pływanie 4×50 m medley relay 20 pts
Shingo Kunieda
Satoshi Saida
złotytenis na wózku inwalidzkim Men’s doubles

2008 Beijing

imię i nazwiskomedaldyscyplinakonkurencja
Chieko Kamiyasrebrnyłucznictwo Individual compound open
Tomoya Itozłotylekkoatletyka 400 m T52
Toshihiro Takadasrebrny lekkoatletyka 400 m T52
Tomoya Itozłoty lekkoatletyka 800 m T52
Toshihiro Takadasrebrny lekkoatletyka 800 m T52
Hirokazu Ueyonabarusrebrny lekkoatletyka Marathon T52
Toshihiro Takadabrązowy lekkoatletyka Marathon T52
Hiroki Sasaharasrebrny lekkoatletyka Marathon T54
Atsushi Yamamotosrebrny lekkoatletyka Long jump F42/44
Toshie Oibrązowy lekkoatletyka Discus throw F53–54
Tomomi Yamakisrebrny lekkoatletyka 100 m T52
Teruyo Tanakabrązowy lekkoatletyka 100 m T52
Tomomi Yamakisrebrny lekkoatletyka 200 m T52
Masashi Ishiibrązowykolarstwo Time trial CP 4
Masaki Fujitabrązowykolarstwo Time trial LC3
Masashi Ishiizłotykolarstwo 1 km time trial (CP 4)
Masaki Fujitasrebrnykolarstwo 1 km time trial (LC 3–4)
Masashi Ishiisrebrnykolarstwo Individual pursuit (CP 4)
Masaki Fujitasrebrnykolarstwo Individual pursuit (LC 3)
Satoshi Fujimotosrebrnyjudo Half-lightweight (66 kg)
Junichi Kawaisrebropływanie 50 m freestyle S11
Takayuki Suzukizłoty pływanie 50 m breaststroke SB3
Kyosuke Oyamasrebrny pływanie 50 m butterfly S6
Junichi Kawaibrązowy pływanie 100 m butterfly S11
Takayuki Suzukibrązowy pływanie 150 m individual medley SM4
Shingo Kuniedazłotytenis na wózku inwalidzkim Men’s singles
Shingo Kunieda
Satoshi Saida
brązowy tenis na wózku inwalidzkim Men’s doubles

2012 Londyn

imię i nazwiskomedaldyscyplinakonkurencja
Tomoya Itosrebrnylekkoatletyka Men’s 200 metres T52
Tomoya Ito srebrny lekkoatletyka Men’s 400 metres T52
Tomoya Ito srebrny lekkoatletyka Men’s 800 metres T52
Shinya Wadabrązowy lekkoatletykaMen’s 1500 metres T11
Masae Komia
Yuki Naoi
Masako Nomura
Akiko Adachi
złotygoalball Women’s tournament
Masaki Fujitabrązowykolarstwo Men’s road time trial C3
Yasuhiro Tanakazłotypływanie Men’s 100 metre breaststroke SB14
Rina Akiyamazłoty pływanie Women’s 100 metre backstroke S11
Tomotaru Nakamurasrebrny pływanie Men’s 100 metre brestroke SB7
Keiichi Kimurasrebrny pływanie Men’s 100 metre breaststroke SB11
Kyosuke Oyamabrązowy pływanie Men’s 50 metre butterfly S6
Keiichi Kimurabrązowy pływanie Men’s 100 metre butterfly S11
Takayuki Suzukibrązowy pływanie Men’s 50 metre breaststroke SB3
Takayuki Suzukibrązowy pływanie Men’s 150 metre individual medley SM4
Kento Masakizłotyjudo Men’s +100 kg
Shingo Kuniedazłoty tenis na wózku inwalidzkim Men’s Singles

2016 Rio

imię i nazwiskomedaldyscyplinakonkurencja
Tomoki Satosrebrnylekkoatletyka Men’s 400 m T52
Tomoki Satosrebrny lekkoatletyka Men’s 1500 m T52
Atsushi Yamamotosrebrny lekkoatletyka Men’s Long Jump T42
Masahiro Okamurabrązowy lekkoatletyka Men’s Marathon T12
Tomoki Tagawa
Atsushi Yamamoto
Keita Sato
Hajimu Ashida
brązowy lekkoatletyka Men’s 4×100 m T42-47
Sae Shigemotobrązowy lekkoatletyka Women’s 400 m T47
Misato Michishitasrebrny lekkoatletyka Women’s Marathon T12
Takayuki Hirose
Takayuki Kitani
Hidetaka Sugimura
Yuriko Fujii
srebrnyboccia Mixed Team BC1-2
Masaki Fujitasrebrnykolarstwo Men’s Time Trial C3
Yurie Kanumasrebrnykolarstwo Women’s Time Trial B
Makoto Hirosesrebrnyjudo Men’s -60 kg
Satoshi Fujimotobrązowyjudo Men’s -66 kg
Kento Masakibrązowyjudo Men’s +100 kg
Junko Hirosebrązowyjudo Women’s -57 kg
Takuya TsugawabrązowypływanieMen’s 100 m Backstroke S14
Keiichi Kimurabrązowy pływanie Men’s 100 m Breaststroke SB11
Keiichi Kimurasrebrny pływanie Men’s 100 m Butterfly S11
Keiichi Kimurabrązowy pływanie Men’s 100 m Freestyle S11
Takuro Yamadabrązowy pływanie Men’s 50 m Freestyle S9
Keiichi Kimurasrebrny pływanie Men’s 50 m Freestyle S11
Keichi Nakajimabrązowy pływanie Men’s 200 m Individual Medley SM14
Daisuke Ikezaki
Kazuhiko Kanno
Kotaro Kishi
Shin Nakazato
Shinichi Shimakawa
Takeshi Shoji
Hidefumi Wakayama
Masayuki Haga
Yukinobu Ike
Tomoaki Imai
Seiya Norimatsu
Takahisa Yamaguchi
brązowyrugby na wózku inwaliczkimmixed
Shingo Kunieda
Satoshi Saida
brązowytenis na wózku inwalidzkim Men’s Doubles
Yui Kamijibrązowy tenis na wózku inwalidzkimWomen’s Singles