Pierwsza psia toaleta na Japońskim Lotnisku

13 lutego otwarta zostanie pierwsza w Japoni toaleta dla psów na lotnisku Itami w Osace. Toaleta znajdować się bedzię na otwartej przestrzeni umożliwiając pupilom załatwienie swoich potrzeb przed lotem. Cały placyk znajduje się pod dachem dzieki czemu w każdych warunkach pogodowych psy będą mogły skorzystać z pryszniców, strefy odpoczynkowej i tak zwanej “pee pole” która sama się oczyszcza. Toaleta ma być otwarta w godzinach od 5:30 rano do 22 wieczorem.

Na innych lotniskach w Japonii można było już znaleźć miejsca przeznaczone dla psów przewodników w środku budynków. Lotnisko Itami oprócz strefy przeznaczonej wyłącznie dla pomocniczych psów wewnątrz budynku, udostępnia strefę zewnątrzną wszystkim psom.

Lotnisko Itami uznane zostało za jedno z najpunktualniejszych dużych lotnisk z wynikiem 88,22%. Psy jednak nawet przy punktualnych lotach mogą mieć problemy z wstrzymaniem swoich potrzeb, dlatego w odpowiedzi na prośby klietnów powstał pomysł na psią miejscówkę. “Mamy nadzieję, że dzieki temu spadnie poziom stresu psów jaki i ich właścicieli” wypowiedziało się lotnisko Kansai w poniedziałek.

Znalezione obrazy dla zapytania: itami airport dogs toilet