2015 rokiem Owcy i… lodów?

Rok owcy rozpocznie się dnia 19 lutego 2015 r. , a zakończy się dnia 07 lutego 2016 r.

Owca patronuje rozwojowi sztuki, nowym trendom w modzie. Jest to znak artystów i kreatywności. Każdy aktywny i pomysłowy człowiek może w tym roku liczyć na pomyślny los. Wyobraźnia będzie w 2015 roku bardzo ważną cechą. Od niej wszystko się zaczyna.

W związku z tym, iż zbliżający się rok będzie rokiem owcy najpopularniejsza Japońska firma produkująca lody przygotowała nowy zimowy smak swoich produktów.

„Szczęśliwa owca” – „lucky sheep”, bo tak nazywają się nowe lody, to puszysta pianka lodowa w stylu amerykańskich marshmallow o smaku truskawki z kawałkami ciemnej i białej czekolady. Lody mają przywoływać wrażenie owczej wełny, a czekoladowe wzory miały być w zamyśle oczami owieczki.

Smak truskawki jest typowy o tej porze roku dla wszelkich japońskich słodyczy, gdyż zaczyna się sezon na truskawkę. Lodów nie będzie można jednak skosztować na Boże Narodzenie. „Lucky Sheep” będą dostępne w sprzedaży dopiero od 26 grudnia tego roku do końca lutego 2015 roku. Cenę za jedną gałkę lodów zapowiedziano na co najmniej 330 jenów.

screen-shot-2014-12-01-at-1-12-21-pm