2016 – rok Ognistej Małpy

Rok ten rozpocznie się 8 lutego Elementem tego roku jest Ogień, szczęśliwym kolorem Czerwony. Dlatego też określany jest jako Rok Ognistej Małpy.

Pozytywne i negatywne cechy Małpy będą miały bezpośredni wpływ na wydarzenia w 2016 roku. To oznacza, że naprawdę wszystko może się zdarzyć, ponieważ małpa jest ze swej natury nieprzewidywalna. Niczego nie można być pewnym. Trzeba przyznać, że jest to zwierzę inteligentne, dowcipne i niezwykle pomysłowe. Dociekliwa i czasami irytująca Małpa, jest zwykle bardzo zadowolona z siebie. Lubi trzymać wszystko pod kontrolą, niby przypadkiem wpływając na zmiany w taki sposób, żeby toczyły się zgodnie z małpim planem.

Jako, że rok symbolizuje kolor czerwony już dziś w wielu domach towarowych Japonii można znaleźć ten kolor na każdym kroku – najczęściej jest to bielizna lub czerwone dodatki, które przynoszą szczęście (chociażby założone w święta, podobnie jak u nas na np. maturę czy studniówkę) .  Tak więc….szykujcie się do Roku Ognistej Małpy i kupujcie czerwoną bieliznę 😉