Autokarem w klasie biznes

W jaki sposób można podróżować po Japonii? Są pociągi, samochody, rowery ale również… luksusowe autobusy. I używając tu słowa luksusowe wcale nie przesadzamy. Japonia słynie z szybkich pociągów, dzięki którym podróż poprzez kraj jest szybka, luksusowe autokary nocne mają swoje własne plusy.

Jak powstały takie wycieczki? To proste, samoloty nie zawsze są wygodne, pociągi przepełnione a zwyczajne autokary również nie zawsze pozytywnie nas zaskoczą. Wielu klientom brakowało komfortu i spokoju i tak 'powstały luksusowe autokary, które mimo swojej ceny cieszą się ogromną popularnością i jest wielu chętnych aby nim podróżować. Dzięki wygodzie mogą zastąpić hotel. Wieczorem wsiadamy do takiego busa a rano wypoczęci wysiadamy w drugiej części Japonii gotowi na dalsze zwiedzanie. Oczywiście możemy pojechać pociągiem wieczorem, dotrzeć w nocy do naszego celu i już tam udać się spać, bądź przeczekać jeszcze jedną noc w początkowym mieście i udać się rano. Autokarem jednak możemy w trakcie odpoczynku z nogami wyłożonymi i w ciszy oglądać nocne widoki. Po całym dniu zwiedzania i chodzenia jest to dobry sposób na relaks i wyciszenie. 

W autokarze każdy pasażer ma osobny oddzielony pokój. W pokoju znajduje się wygodny fotel z technologią „zero gravity” zaprojektowaną przez NASA. Do obsługi ustawień takich jak nachylenie są przyciski. W każdym pokoju znajdziemy port USB a nawet odświeżacz powietrza. Autokar posiada wifi, więc czytanie naszych artykułów o ciekawostkach i ważnych informacjach na temat Japonii jest jeszcze wygodniejsze. W autokarze znajduje się też toaleta.

Kolejna sprawa to koszt. , zależy on on dystansu i sezonu w jakim chcemy skorzystać z usług dream sleep-era. W sezonie „S” który obejmuje czas od końca kwietnia do początków maja, środek września, drugą połowę grudnia i nowy rok, koszt jest największy. Podróż z Hirakaty do Tokio w tym sezonie dla dorosłego to koszt 10 tys. ¥. W najtańszej jednak opcji możemy kupić bilet za 5,980 ¥. Rezerwacji przejazdu można dokonać na miesiąc przed przejazdem 

Luksusowy autobus wydaje się być  świetnym sposobem na podróż jeśli w planach wycieczki mamy zwiedzanie dwóch odległych części kraju.  Taka nocna podróż jest dużo tańsza od samego biletu za pociąg nie licząc nawet ceny za pobyt w hotelu. Przed podróżą warto więc rozplanować koszty i przemyśleć dobrze wycieczkę tak abyśmy czuli się spełnieni i mogli jak najwięcej zobaczyć nie myśląc o tym że ogranicza nas to ile całe przedsięwzięcie będzie nas kosztować.