Piękna fauna Japonii

Japonia, państwo, które buduje nie tylko niezwykła kultura ale również piękna fauna i flora. Dziś zajmiemy się najciekawszymi gatunkami zwierząt jakie możemy spotkać w tym kraju. Japonię zamieszkują zwierzęta spotykane w innych rejonach świata ale również endemity, czyli gatunki, których nie spotkamy (w naturalnym środowisku) w żadnym innym miejscu na ziemi.

Gatunki zwierząt, które możemy spotkać nie tylko w Japonii to między innymi : niedźwiedzie brunatne, łasice, sarny, żółwie, bażanty czy zające . Do unikatowych gatunków należą salamandry olbrzymie, makaki japońskie i nieliczny już żuraw mandżurski. Co ciekawe makak żyje na Wyspach Japońskich oprócz wyspy Hokkaido i jest to najdalej na północ wysunięty gatunek małp.

Natomiast na terenie subarktycznym wyspy Hokkaido spotyka się sobole ,czerwone lisy oraz niedźwiedzie brunatne, które są dwukrotnie większe od tych występujących na innych terenach Japonii.

Do wcześniej wspomnianych endemitów należą  kot z Iriomote (rzadki gatunek drapieżniego ssaka z rodziny kotowatych) oraz zając amami.

Oto zdjęcia wybranych gatunków:

Żuraw mandżurski

935_1crane_21

żuraw

 

Kot z Iriomote

070829-rarest-cat_big

 

Sobol

drapiezniki pl

 

 

Makak japoński

en wiki

 

JapaneseMacaqueM2186

 

 

Zając 

en wikipedia ogr

 

 

Niedźwiedź brunatny

Hokkaido_Brown_Bear

Brown_bear

 

Łasica

Mustela_itatsi_on_tree

 

Czerwony lis

red-fox

Red Fox Dreamy Stare

 

 

Salamandra olbrzymia

tumblr_lj4srht1xO1qitkrlo1_500

 

Częste polowania i likwidacja naturalnych siedlisk wskutek urbanizacji powodują stałe zmniejszanie się liczby zwierząt i ptaków. Ochrona wprowadzona przez Ministerstwo Środowiska w latach 80 obejmuje aż 136 zagrożonych gatunków.

źródło zdjęć: drapieżniki.pl , unimissablejapan.com , en.wikipedia.org , gschneiderphoto.com