Debiut „spiącego autobusu” Tokio-Osaka

Najszybszym sposobem podróżowania po Japonii są słynne szybkie pociągi shinkansen, które osiągają prędkość nawet 405 km/h i kursują między większością dużych miast w całym kraju. Niestety, za podróż z taką prędkością trzeba również zapłacić odpowiednio dużo.
Tańszą alternatywą dla transportu między miastami w Japonii są autobusy. Wiele z nich kursuje w nocy, dzięki czemu można spędzić cały dzień w jednym mieście, a dopiero wieczorem wyruszyć w podróż powrotną, aby dotrzeć do celu z samego rana. Komu jednak uda się wyspać w takim autobusie, z pewnością jest szczęśliwcem.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, przewoźnik Kanto Bus Co. ogłosił wprowadzenie od 18 stycznia nowej linii nocnych autobusów o nazwie „The Dream Sleeper”. Będą one kursowały między Tokio a Osaką, a wyróżniać je będzie 11 indywidualnych przedziałów z miejscami do spania zamiast tradycyjnych siedzeń.
Co prawda cena biletu w jedną stronę będzie wynosić 20,000 jenów (ok. 720 zł), czyli prawie tyle, co bilet pierwszej klasy na shinkansen na tej samej trasie, jednak według przedstawiciela firmy Izumi Naito, cena „będzie niższa niż bilet na shinkansen plus nocleg, dzięki czemu pasażerowie będą mogli lepiej skorzystać z czasu w ciągu dnia”.
źródła zdjęć: japantimes.co.jp, itmedia.co.jp