Filmy promocyjne prefektur wschodnich

Dalsza cześć artykułu o filmach promocyjnych prefektur. Gdybyście się udawali w podróż, warto zobaczyć wszystkie filmiki i poznać walory każdej z prefektur. Tak jak w poprzedniej części pierwsze pięć prefektur jest wymienione w rankingu za najciekawszy filmik, reszta jest wymieniona bez kolejności.

1. Hokkaido – HOKKAIDO MIRAI NOTE to projekt, którego celem jest oddanie piękna natury regionu, sztuki tradycyjnej oraz życia zwykłych mieszkańców. W filmiku możecie zobaczyć Hokkaido zimą jak i latem, pełne życia i śmiechów ludzi na festiwalu jak i spokojne bez ludzi a przepełnione naturą.

2. Tokyo prezentuje nam krótki ach pełny czekających na turystów wrażeń filmik. Przedstawiony z punktu widzenia młodej turystki pokazuje jak bardzo barwne, niesamowite i niezapomniane jest Tokyo. W teatrze możemy zobaczyć tradycyjną sztukę potem przejść się do nowoczesnej kawiarenki a w nocy zobaczyć piękne sztuczne ognie na tle nigdy nie śpiącego miasta.

https://youtu.be/fTdShUXV7Dk

3. Miyagi poszło za to w inną stronę. Filmik zaczyna się spokojnym wstępem pokazującym zamglony krajobraz na tle wschodzącego słońca. Spokojnie powiewa wiatr poruszając trawami, w połączeniu z muzyką, którą słyszymy w tle można poczuć, że wypoczynek w tej prefekturze pomoże nam poczuć spokój.

4. Fukushima zamiast nakręconego w wysokiej rozdzielczości filmu postawiła na animację z wpadającą w ucho melodyjką. W filmiku możemy się dowiedzieć ciekawych danych o Fukushimie oraz, że kształtem przypomina Australię. O wszystkim opowiada w rytm melodii śmieszna czerwona świnka.

5. Chiba – Czy macie ochotę na truskawki bądź inne pyszne rzeczy? Cóż jeśli wasza ochota jest bardzo silna to obejrzenie tego filmu sprawi, że zgłodniejecie. W filmiku prefektury możemy się dowiedzieć co najlepiej robić w różnych porach roku.

W dalszej kolejności są wymienione po kolei prefektury z ich filmami promocyjnymi jednak nie jest to już ranking.


Aomori przedstawia nam swoje piękno poprzez opowieść mieszkającego już 15 lat w Japonii obcokrajowca. Z jego narracji dowiadujemy się czemu tak bardzo lubi Aomori i że jego ulubioną porą roku jest zima.

Iwate przedstawia nam swoje walory w podróży w którą udajemy się wraz z prowadzącym film Hiroakim Murakami. Dowiadujemy się o dobrym jedzeniu piwie oraz przenosimy się do historycznych czasów.

Aikta zabiera nas po najciekawszych do odwiedzenia miejscach. Filmik to seria zdjęć.

Yamagata w swoim filmie nie posiada narracji, to my własnymi oczami oceniamy jej piękno. Jeziora do kajakowania, zielone pola uprawne i lasy we wszystkich kolorach tęczy.

Ibaraki w swoim filmiku przedstawia nam położenie prefektury, najważniejsze aspekty. Możemy się dowiedzieć jak szybko dostaniemy się pociągiem z Tokyo, jakie są porty oraz jaki przemysł góruje.

Tochigi zrobiło rytmiczną wyliczankę. Każdy segment kończy się słowem „przepraszam”. Czy wiecie co w Tochigi jest najlepsze w Japonii?

Gunma przedstawia nam swoją rybną wystawę.

Saitama pokazuje nam swoje walory wraz z powtarzającymi się dźwiękami „yeah yeah”. Jelenie, festiwale, opera, wesołe miasteczko, czego chcieć więcej?

Kanagawa w tanecznym rytmie wraz z urzędnikami, kucharzami i tańczącymi dziećmi oprowadza nas i zachęca do dołączenia.

Niigata miejsce pięknych tradycyjnych wyrobów ręcznych.

Toyama rozpoczyna swój film promocyjny wzruszającą animacją. Później możemy zobaczyć rozgwieżdżone niebo, morze i krajobraz górski w tle.

Ishikawa z pięknymi plażami do nurkowania, jako jedyna w swoim filmiku ma w tle angielskojęzyczną piosenkę.

Fukui przedstawiane oczami uśmiechniętej podróżniczki zachęca nas do odwiedzin. Muzeum z dinozaurami, skaliste wybrzeża, pyszny udon który podróżniczka uwielbia pokazane są na wstępie, potem możemy zajrzeć do środka świątyni oraz w głąb lasu.

Yamanashi w bardzo nietypowym filmiku ze skaczącym pomnikiem mówi nam o swojej historii i pięknie.

Nagano prezentuje się jako idealne miejsce dla tych zmęczonych pracą. Cała rodzina znajdzie tu coś dla siebie!

Gifu w filmie postawiło na narrację angielska, dzięki temu zrozumiemy jak wyjątkowe jest gifu. Pisaliśmy o tym w artykule ale tutaj też możecie posłuchać o wyjątkowych tradycyjnych domach, które wyglądają jak ręce złożone do modlitwy.

Shizuoka położona jest na południowej części Japonii. Sławna góra Fuji leży właśnie w Shizuoce!

https://youtu.be/y8jdtmDzR6A

Aichi prezentuje nam filmik, który ciężko streścić, trzeba go po prostu zobaczyć!