Muzeum Piwa w Sapporo

Hokkaido to miejsce narodzin japońskich piw. Jedno z najstarszych piw Sapporo Beer początki swojej historii ma w roku 1877! Historia piwa z Sapporo wiąże się z okresem Meiji, kiedy to Hokkaido odwiedził Wiliam Smith Clark, prezes ówcześnie świetnie prosperującej kampanii piwnej z Massachusetts.  Całość produkcji kampanii oparta była na buraku cukrowym. Clark postanowił w czasie swojego pobytu na Hokkaido spróbować założyć właśnie tutaj taką hodowlę i pomysł zdecydowanie wypalił!

Muzeum zostało wybudowane 1987 w dawnym browarze z ery Meiji. W muzeum możemy poczuć historyczny klimat oraz dowiedzieć się jak przebiegała produkcja piwa. Ostatnim, najprzyjemniejszym etapem wizyty w Muzeum jest (za niewielką opłatą) degustacja różnych rodzajów piwa. Trzeba jednak pamiętać, że degustacja piwa dla tych poniżej 20 lat jest zabroniona.

W 2004 r. Muzeum Piwa w Sapporo zostało zarejestrowane jako jeden z obiektów dziedzictwa Hokkaido. Niewątpliwie jest to jedyne muzeum piwa w Japonii.

Oficjalna strona muzeum po Angielsku: https://www.sapporobeer.jp/english/brewery/s_museum/

W muzeum możesz za darmo zwiedzać na własną rękę (w tej opcji nie ma testowania piwa, jest za opłatą), bądź za opłatą z przewodnikiem (niestety tylko po japońsku) poznać historię dokładniej z opowieść jak i filmu 6k. Opłata to 500 yen.