Fuji-Q Highland 富士急ハイランド – park rozrywki u stóp Fuji

 

W Japonii każdy może znaleźć coś dla siebie. Są przepiękne widoki i górskie szlaki do wędrówek, plaże, jeziora i lasy. Jest również mnóstwo ciekawych muzeów i świątyni. W Tokio nawet najbardziej wybredny zakupoholik poczuje się jak w raju, a smakosz nie będzie narzekał na brak wyborów jeśli chodzi o restauracje. Ale Japonia to również ogromne parki rozrywki. Opisaliśmy kilka z nich w naszym poprzednim artykule, jednak dziś przedstawiamy Wam Fuji Q-Highland – wyjątkowy park rozrywki u stóp góry Fuji, działający od 1968 r.

Lokalizacja i cena

Park zlokalizowany jest w mieście Fujiyoshinoda, prefektura Yamanishi. Bilet całodniowy dla osoby dorosłej kosztuje 5,700 jenów, czyli około 210 złotych. Dojazd z Tokio jest bardzo wygodny – do wyboru są liczne autobusy i pociągi np. ze stacji Shinjuku.

Najsłynniejsze atrakcje

Fujiyama – kolejka górska mająca 79 metrów wysokości. W 1996, kiedy powstała, była najwyższą kolejką na świecie.

Dodonpa –  w 2001 roku była to najszybsza na świecie kolejka górska, osiągająca prędkość 172 km/h.

Eejanaika – kolejka górska, w której jedzie się z nogami wiszącymi w powietrzu, dzięki czemu ma się niesamowite wrażenie lotu. Dodatkowo siedzenia obracają się o 360 stopni. Była to druga na świecie „czterowymiarowa” kolejka górska.

Takabisha – podczas tej kolejki można doświadczyć „spadania” (tzw. free fall) pod kątem 121° oraz zjazd z wysokości 43 metrów

 

 

źródła zdjęć: joy-trip.jp, retrip.jp, find-travel.jp, fujiq.jp