Remont luksusowego Hotelu Okura – Tokio

Hotel Okura w Tokio od przyszłego tygodnia będzie przechodził remont. Od dnia otwarcia tj. 20 maja 1962 roku (53 lata temu) hotel ten zyskał niezrównaną renomę zarówno w kraju jak i za granicą jako luksusowy hotel reprezentujący Japonię.

Hotel podał w oświadczeniu, że zachowa wszelkie japońskie tradycje, estetykę i podstawy architektury charakterystycznej dla Hoteli Okura. Hotel będzie wyposażony w najnowocześniejsze obiekty, które doprowadzą do lepszej wydajności i funkcjonalności. Pojawi się między innymi 550 nowych pokoi spełniających oczekiwania gości honorowych z Japonii i zza granicy.

Kompleks będzie składał się z dwóch budynków, które dostarczą również nowych powierzchni biurowych. Część

Kompleks będzie się składał z dwóch budynków i powierzchni biurowych będą dostarczane w wieżowcu. Połowa terenie około 1,3 ha, będzie rozwijany jako zielony obszar ziemi w celu zapewnienia pewnego rodzaju „oazę metropolitalnego” mające na celu zrobić z naszej strony, aby ponownie ożywić lokalną społeczność, a także zaoferować miejsce ewakuacji w czas klęski żywiołowej dla bezpieczeństwa i ochrony ludzi, społeczności.

Główny budynek będzie zamknięty z powodu przebudowy w dniu sie 31. Niektóre obiekty z głównego budynku zostanie przeniesiona do Hotelu Okura południowym skrzydle, które będą stale otwarte dla biznesu następującego po zamknięciu głównego budynku. Restauracje Toh-Ka-Lin, sazanka, Yamazato, a inne zostaną przeniesione do południowego skrzydła ukończenia pełnego spisu restauracji i barów.

Nowy budynek zostanie ponownie otwarty na wiosnę 2019 roku.