Pierwsza psia toaleta na Japońskim Lotnisku

13 lutego otwarta zostanie pierwsza w Japonii toaleta dla psów na lotnisku Itami w Osace. Toaleta znajdować się będzie na otwartej przestrzeni umożliwiając pupilom załatwienie swoich potrzeb przed lotem. Cały placyk znajduje się pod dachem, dzięki czemu w każdych warunkach pogodowych psy będą mogły skorzystać z pryszniców, strefy odpoczynkowej i tak zwanej „pee pole” – rury, która sama się oczyszcza. Toaleta ma być otwarta w godzinach od 5:30 rano do 10 wieczorem.

Do tej pory na innych lotniskach w Japonii można było znaleźć miejsca przeznaczone dla psów przewodników w środku budynków. Lotnisko Itami, oprócz strefy przeznaczonej wyłącznie dla pomocniczych psów wewnątrz budynku, udostępnia strefę zewnętrzną wszystkim psom.

Lotnisko Itami uznane zostało za jedno z najpunktualniejszych dużych lotnisk. Psy jednak nawet przy punktualnych lotach mogą mieć problemy z wstrzymaniem swoich potrzeb, dlatego w odpowiedzi na prośby klientów powstał pomysł na psią miejscówkę. “Mamy nadzieję, że dzięki temu spadnie poziom stresu psów, jaki i ich właścicieli” – wypowiedziało się lotnisko Kansai w poniedziałek.

Znalezione obrazy dla zapytania: itami airport dogs toilet