Izu Shaboten Zoo, czyli miejsce, gdzie pogłaskasz kapibarę

Izu Shaboten Zoo, prawie 60-letni park jest atrakcją dla turystów w popularnej już dzielnicy miasta Ito. Oferuje on możliwość relaksu z największym gryzoniem na świecie. W parku znajdziemy również inne zwierzęta, takie jak gigantyczny Trzewikodziób, czy lamy. Miejsce to szczyci się także ogromną kolekcją kaktusów.

Dzisiaj skupimy się jednak głównie na sympatycznym gryzoniu, czyli Kapibarze.

Te południowoamerykańskie zwierzęta i jednocześnie największe gryzonie na świecie, potrafią sięgać 134 centymetrów długości i 66 kilogramów wagi. Piszczą także uroczo jak świnki morskie i mruczą, gdy je głaszczesz.

Podczas ich kąpieli w Izu Shaboten Zoo dodaje się cytrusy, żeby woda była bardziej aromatyczna. Zgodnie z japońską tradycją kąpiel z yuzu (kwaśnym cytrusem) w zimowe przesilenie, ma poprawiać krążenie i zmniejszać wrażliwość za zimno.

Jeśli podczas naszej wizyty, chcemy nakarmić kapibary i skorzystać z okazji do zrobienia zdjęcia, personel obecny w różnych miejscach parku kilka razy dziennie i sprzedaje jedzenie, którym możemy je nakarmić. Czasami małpy obecne w zoo będą na tyle odważne, by podbiec, zabrać i uciec z pojemnikami!

Kapibary uwielbiają, gdy drapie się je po brzuchu. Trzeba pamiętać, że personel jest zawsze w pobliżu, żeby upewnić się, że są one traktowane z szacunkiem i nikt im nie dokucza.

Izu Shaboten Zoo to miejsce, które z pewnością warto dopisać do listy atrakcji, gdy będziecie w Japonii. Poniżej podajemy dokładny adres parku:

1317-13 Futo, Itō, Shizuoka 413-0231, Japonia