Japońskie lotniska i linie lotnicze

Międzynarodowy ruch lotniczy w Japonii odbywa się poprzez kilka lotnisk, jednak najważniejsze są dwa: Międzynarodowy Port Lotniczy Narita (NRT) oraz Międzynarodowy Port Lotniczy w Kansai (KIA).

NARITA INTERNATIONAL AIPORPORT (NRT)

Lotnisko Narita znajduje się 66 km od centrum Tokio i obsługuje głównie międzynarodowe połączenia, z bardzo małą ilością połączeń lokalnych. Port ma dwa terminale (loty arrivals i departures). Na który terminal przybędzie samolot, zależy od tego, jakie to są linie lotnicze. Na lotnisku Narita znajdują się bereau de change, które oferują wymianę waluty po takim samym kursie jak w bankach w mieście. Na terminalu II jest centrum informacji turystycznej, czynne w godzinach 9.00-20.00, w którym są dostępne mapy poszczególnych miast i regionów kraju.

NRT połączone jest z centrum Tokio wieloma liniami kolejowymi i autobusowymi.

Obecnie najwięcej osób korzysta z:

1. Airport Bus TYO-NARITA– autobus (Ginza- Tokio- Narita Airport), koszt: 1000 jenów, czas podróży: ok. 70 min. do stacji Tokyo, ok. 8 mim. do stacji Ginza, odjazd: w godzinach szczytu co 0.20 min., możliwa rezerwacja!

2. JR Line NEX- pociąg (Tokio- Narita Airport), koszt: 3070 jenów do stacji Tokyo, a 3250 jenów do stacji Shinjuku, czas podróży do stacji Tokyo : 1h, odjazd: co 0.5 h, możliwa rezerwacja!

Wszelkie informacje jak dojechać w inne miejsce można znaleźć na stronie lotniska.

Kansai- lotniskoKansai- lotnisko2

KANSAI INTERNATIONAL AIRPORT (KIA)

Drugie co do wielkośći międzynarodowe lotnisko, które znajduje się na wyspie stworzonej przez człowieka, ok. 50 km od Osaki. KIA ma dwa terminale: terminal główny nr 1 (reguralne połączenia międzynarodowe i krajowe), terminal nr 2 (głównie tanie linie lotnicze).

Port lotniczy w Kansai połączony się licznymi liniami komunikacyjnymi z pobliskimi miastami: Osaka, Kyoto, Kobe. Informacje jak można dojechać do wybranego miasta, o koszcie i czasie podróży odnajdziemy na stronie lotniska.

Loty krajowe odbywają się m.in. z lotniska Tokyo Haneda.

Największymi japońskimi liniami lotniczymi są Japan Airlines  oraz All Nippon Airways , które obsługują loty krajowe i międzynarodowe z ponad 50 lotnisk w Japonii. Istnieje również kilka mniejszych linii, które głównie obsługują loty krajowe, m.in. Skymark Airlines. Można skorzystać również z oferty tanich linii lotniczych: Peach Aviation , Jetstar Japan, Air Do, Starflyer, Solaseed Air.