Kusatsu onsen – relaks w Japonii

Czym jest onsen? Są to japońskie gorące źródła, z czego większość posiada właściwości lecznicze. Przed wejściem do onsenów musimy starannie umyć całe ciało mydłem a następnie dokładnie spłukać.

Kusatsu jest to miasto w Japonii, w prefekturze Shiga na wyspie Honsiu. Mimo, iż miasto zamieszkuje tylko 7 tys ludzi to rocznie odwiedza ją aż 3 mln turystów ( 90 % dochodów pochodzi właśnie z przemysłu turystycznego).

Kusatsu posiada najbogatsze zasoby wodne pośród innych onsenów Japonii. Główne źródło znajduje się w górze Shirane, będącej jednocześnie aktywnym wulkanem.  Najważniejsze składniki źródeł to siarka, siarczan aluminium i chlorek wapnia. Daje ulgę w takich dolegliwościach jak nerwobóle, choroby skóry, ból mięśni, chroniczne zmęczenie czy nadciśnienie tętnicze. Dzięki wysokiej kwasowości ma właściwości oczyszczające – zabija niemal wszystkie bakterie i grzyby.

Jedną z trzech wiodących łaźni jest położone w malowniczej dolinie Sainokawara Rotemburō. Dwa znajdujące się na świeżym powietrzu baseny (jeden dla kobiet, drugi dla mężczyzn) pomieścić mogą około setki osób każdy.

W centrum miasta znajduje się Yubatake. Woda o temperaturze ponad 70 stopni Celsjusza nieustannie wydobywa się tam na powierzchnię ziemi, by następnie kanałami wykonanymi z drewna sosnowego spłynąć do zbiornika umieszczonego poniżej. Stamtąd – schłodzona o kilka stopni – dostarczana jest do łaźni. Wokół Yubatake unoszą się kłęby pary, a wieczorem miejsce to jest podświetlane, co tworzy wyjątkowo magiczną atmosferę.

Oto kilka zdjęć, które zachęcą was do odwiedzin tego niezwykłego miejsca:

2302368

kusatsuonsen-international jp

otaki-noyu_img01

panoramio com

sai-no-kawara

sightseeing_313

visitgunma jp

 

 

 

 

żródło zdjęć: panoramio.com , kusatsuonsen-international.jp , visitgunma.jp