Muzeum Kamieni Przypominających Twarze – Chinsekikan 珍石館

Pewne małe japońskie muzeum w niewielkim mieście przeżywa swój rozkwit dzięki popularności wśród internautów.

W mieście Chichibu w prefekturze Saitama znajduje się muzeum zwane Chinsekikan 珍石館, co dosłownie znaczy „Muzeum Dziwnych Kamieni”. Jest siedzibą ponad 1,700 eksponatów. Każdym z nich jest kamień przypominający ludzką twarz.

Kolekcja jest wynikiem ponad 50 lat zbierania kamieni przez zmarłego już męża właścicielki muzeum. Po natknięciu się na pierwszy kamień przypominający ludzką twarz stwierdził, że zbieranie skałek z twarzami będzie bardzo ciekawym hobby. Początkowo w muzeum można było oglądać jedynie jego znaleziska, jednak od kilku lat inni kolekcjonerzy również oddają własne skałki na eksponaty.

Kamień, który zapoczątkował kolekcję.

Kamień, który zapoczątkował kolekcję

Niektóre z kamieni mają twarze znanych ludzi, na przykład Elvisa Presleya czy Chrystusa, inne z kolei noszą bardziej ogólne nazwy, jak demon czy tygrysia maska. Wiele kamieni wciąż czeka na swoją nazwę – zdarza się, że odwiedzający wpadnie na świetny pomysł na nazwę dla kamienia i staje się ono oficjalne.

Elvis

Elvis

Każdy, kto odwiedzi muzeum, jest pod wrażeniem objętości kolekcji i trafności nazw dla kamieni. Muzeum Chinsekikan pojawiło się już w kilku japońskich programach telewizyjnych jako niezwykła, nieco ukryta atrakcja turystyczna regionu Saitama.

Tygrysia Maska i Destroyer

Tygrysia Maska i Destroyer

Muzeum Chinsekikan można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17 oprócz wtorków, jednak warto skontaktować się wcześniej telefonicznie w celu ustalenia wizyty, ponieważ często bywa zamknięte.

źródła zdjęć: bqspot.com, kita-colle.com, recruit-lifestyle.co.jp, cnykxa.com