Najczęściej odwiedzane zamki w Japonii.

Popularna strona Trip Advisor prowadzi wiele przeróżnych rankingów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie niezależnie od tego, czy woli ogólnoświatowe sieci hoteli, hotele butikowe, nie wie gdzie spędzić urlop czy też szuka jedynie atrakcji turystycznych. Miliony użytkowników zamieszczają tu recenzje pensjonatów, zajazdów, miejsc przeznaczonych do zwiedzania itp. Na stronie odwiedzający mogą ocenić odwiedzane zabytki od 1 do 5 gwiazdek poniżej przedstawiamy zamki, które zdobyły 4,5 gwiazdki.

nazwa zamku二条城 – Zamek Nijo
opisZamek Nijō w Kioto został wybudowany na początku XVII wieku. Zbudowany został na płaskim terenie. Oficjalnie, była to rezydencja szogunów Tokugawa. Zamek jest bogato zdobiony, dzięki czemu jest również doskonałym przykładem stylu architektonicznego Mamoyama. Choć w zamysłach miała to być typowa forteca, to okalające zamek przepiękne ogrody sprawiły, że wygląda on znacznie łagodniej, jak prawdziwy pałac. Zamek znajduje się na liście zabytków UNESCO.
lokalizacjaKyoto
zdjęcieZamek Nijō - opis, cennik, zwiedzanie - info turystyczne | Travelin
nazwa zamku姫路城 – Zamek Himeji
opisHimeji jest przykładem typowego japońskiego zamku, zawierającego wiele obronnych i architektonicznych elementów kojarzonych z japońskimi zamkami. Wysokie fundamenty, białe ściany i rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu są typowymi elementami każdego japońskiego zamku. Zamek zbudowany jest na dwóch wzgórzach Himeyama (45,6 m n.p.m.) oraz Sagiyama. Główna wieża położona na wzgórzu Himeyama, zbudowana jest na kamiennym postumencie o wysokości 14,85 m i ma wysokość 31,5 m. Główna wieża wznosi się więc 92 metry n.p.m.
lokalizacjaMiasto Himeji, prefektura Hyōgo
zdjęcieIlustracja
nazwa zamku松本城 – Zamek Matsumoto
opisJeden z pięciu zachowanych w oryginale zamków japońskich, łącznie z Zamkiem Himeji. Zamek zwany jest również Zamkiem Kruków ze względu na czarny kolor ścian zewnętrznych. Zamek został zbudowany pod koniec XVI w. W środku zamku zachowane zostały oryginalne meble oraz zdobienia. Zamek jest narodowym skarbem Japonii.
lokalizacjaMiasto Matsumoto w prefekturze Nagano.
zdjęcieZobacz najstarszy japoński zamek - Podróże
nazwa zamku松山城 – Zamek Matsuyama
opisZamek został oryginalnie zbudowany w 1603 przez Kato Yoshiaki, damiyo z ery Sengoku. Został wybudowany na wyrównanej górze i znajduje się na wysokości 132 metrów. W 1784 w zamek uderzył piorun i część spłonęła obecny zamek został wybudowany miedzy latami 1820/1854.
lokalizacjaMiasto Matsuyama, prefektura Ehime.
zdjęcieDiscover 4 Biggest Japanese Islands - Honshu, Hokkaido, Kyushu And ...
nazwa zamku松江城 – Zamek Matsue
opisNazywany „czarnym zamkiem” lub „siewkowym zamkiem” jest jednym z niewielu zachowanych średniowiecznych zamków w Japonii pozostałych w pierwotnej formie drewnianej, a nie będącym nowoczesną betonową rekonstrukcją. Budowa zamku Matsue zaczęła się w 1607 roku i zakończyła w 1611, za rządów lokalnego daimyō Tadauji Horio. Zamek Matsue został zbudowany po ostatniej wielkiej wojnie feudalnej Japonii, więc nie został uszkodzony przez działania wojenne.
lokalizacjaMiasto Matsue, w prefekturze Shimane
zdjęcieZamek Matsue – Wikipedia, wolna encyklopedia