Parki kwiatowe w Japonii

Japonia jest krajem wielkiego szacunku dla natury. Japończycy lubią ją podziwiać i kontemplować. Natura piękna, aczkolwiek ulotna i krucha, jest niezwykle częstym motywem w japońskiej sztuce. Jednym z przykładów przejawów natury, które cechuje przemijalnością są kwiaty.

W Japonii istnieją 3 piękne parki kwiatowe, które idealnie ilustrują japońską estetykę. Pierwszym z nich jest Hitachi Seaside Park w pobliżu miasta Hitachinaka w prefekturze Ibaraki. Jest to jedno z najpopularniejszych turystycznie miejsc, które słynie z niebieskich wodolistów. Co roku kwitnie ich w Parku ok. 5 mln! Na terenie Parku (ok. 190 ha) dużą część terenu pokrywają również kuliste formy mietelnika żakula, które pod koniec lata zmieniają kolor na nasycony fiolet. Od wiosny do jesieni, kwitnie tu kilka milionów roślin, tworzących zjawiskowe dywany.

Kolejnym parkiem kwiatowym, który urzeka swoim pięknem jest Ashikaga Flower Park, w prefekturze Tochigi. W Parku tym rosną największe na świecie i najstarsze w Japonii okazy Wisterii (zwana fuji w Japonii). Niektóre z nich mają ponad 100 lat! Najlepszym okresem na zwiedzanie tego parku jest maj, kiedy kwiaty są w pełnym rozkwicie. Pnącza Wisterii wiją się i osiągają wysokość nawet 10 metrów! Niebywałą atrakcją ogrodu jest tunel długi na 80 metrów .

Ostatnim z pięknych parków kwiatowych, który chcę Wam przedstawić jest Hitsujiyama Shibazakura Park w prefekturze Saitamo. W kwietniu i maju w Parku zakwitają pola obsadzone Floksami. na tle majestatycznej góry Fuji kwiaty wyglądają niesamowicie i magicznie. Na ponad 2,4 hektratowym terenie zakwita co roku ok. 80 tys. kwiatów!

edition.cnn.com www.amusingplanet.com ilmondofralemani.it