Parki rozrywki w Japonii

 

Tokyo Disney Sea Tokyo Disney Sea – unikatowy w skali światowej.  Park inspirowany mitami i legendami morskimi. Składa się na niego 7 tematycznych portów: Morza Śródziemnego, Tajemnicza Wyspa, Laguna Syren, Wybrzeże Arabskie, Delta Zagubionej Rzeki, Port Odkrywców oraz Amerykańskie Wybrzeże. Strona parku tutaj.
Tokyo Disneyland Tokyo Disneyland – park rozrywki stworzony w oparciu o filmy wyprodukowane przez Walta Disneya. Składa się z 7 tematycznych krain: World Bazaar, Tomorrowland, Toontown (mieszkają tu bohaterowie wszystkich kreskówek), Fantasyland, Critter Country, Westernland, Adventureland. Strona parku tutaj.
fujiq  Fuji-Q Highland – park rozrywki ulokowany u stóp góry Fuji. Słynie z rekordowo wysokich, długich i skomplikowanych kolejek górskich, które robię niesamowite wrażenie. Strona parku tutaj.
HakejimaSeaParadise  Hakkeijima Sea Paradise – ulokowany na małej wyspie na południe od Yokohamy. Park słynie z imponujących akwarium i basenów, gdzie odwiedzający mogą zobaczyć morsy, delfiny, płaszczki, rekiny, wieloryby, gigantyczne żółwie itd. Niektóre zwierzęta można dotknąć, a nawet nakarmić! Strona parku tutaj.
UniversalStudiosJapan  Universal Studios Japan – park rozrywki ulokowany w Osace. Podzielony jest na 8 sekcji: Hollywood, Nowy Jork, San Francisco, Park Jurajski, Laguna, Wodny Świat, Przyjazna Wieś i Kraina Czarów Universal. W parku znajduje się wiele atrakcji typu roller coaster czy symulatory stworzone w oparciu o popularne filmy, tj. Spiderman, Powrót do przyszłości czy Park Jurajski.  Strona parku tutaj.
EdoWonderland  Edo Wonderland – historyczny park rozrywki, w którym odtworzono realia epoki Edo (1603-1868). Często wykorzystywany jest jako scenografia filmowa. W parku można się przebrać w kostium z epoki, zobaczyć pokazy teatru i sztuk walki, zwiedzić stare świątynie, Dom Iluzji, wejść w labirynt Ninja. Strona parku tutaj.
sanriopuroland  Sanrio Puroland park rozrywki w Tama New Town w Tokio, którego operatorem jest firma Sanrio. Główną atrakcją parku, oprócz tych typowo lunaparkowych, jest Hello Kitty (sztandarowy produkt firmy Sanrio). Strona parku tutaj.
HuistenBosch  Huis Ten Bosch – park tematyczny w Nagasaki, który jest kopią holenderskiego miasta! Malownicze kanały, piękne ogrody, holenderska architektura i znane na całym świecie wiatraki przyciągają turystów. Strona parku tutaj.