Poznaj historię Japońskich toalet w…muzeum

Chyba większość z nas kojarzy Japońską toaletę z nowoczesnością, elektroniką i mnóstwem niezwykłych gadżetów. Japoński producent WC postanowił otworzyć muzeum, które będzie poświęcone ubikacji. Będzie można obejrzeć toalety począwszy od pierwszego znanego modelu aż po najnowsze wersje.

Wysoka technologia firmy zebrała wiele pochwał na całym świecie zarówno od turystów jaki i od znanych osobistości. Firma postanowiła więc ukazać historię jak i zaskoczyć gości muzeum wyglądem toalety z dawnych lat. Firma dotarła nawet do repliki pierwszego WC, które było wyposażone w spłuczkę – weszło ono na rynek w 1914 roku. Również w muzeum zobaczyć można toalety, które były instalowane w 1964 roku na Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Muzeum TOTO ulokowane jest w mieście Kitakyushu, prefekturze Fukuoka. Wstęp do muzeum jest darmowy.

Współcześnie w prawie każdym domu i miejscach publicznych w Japonii znajduje się toaleta, która jest podłączona do sieci elektrycznej. Nawet najbardziej podstawowe mają czujniki ruchu, neutralizatory zapachów i ciepłą wodę do płukania. Japońskie toalety są również jednymi z najpopularniejszych przedmiotów zachwalanych przez Chińskich turystów zaraz obok kosmetyków i dań z ryżu.

źródło: japantoday.